0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Británie hledá novou příchuť pro brambůrky

brambůrky
ZDROJ: Pexels.com
sdílet:

Značka Walkers, největší anglický výrobce brambůrků, vypustila na anglický trh šest nových příchutí svých výrobků. Najdete mezi nimi zajímavé kombinace jako chillli & čokoláda i prapodivné příchutě typu křupavá kachna, ryba s hranolky (fish & chips) nebo snídaně pro silné chlapy (builder’s breakfast). Nové příchutě byly vybrány v rámci gigantické soutěže Do us a Flavour, díky níž chtěla společnost Walkers najít příchutě 21. století. Ty by měly konkurovat starým a oblíbeným chuťovým kombinacím.

Složení nové příchutě a obrázek, který ji vystihuje nejlépe, zaslalo do soutěže přes milion amatérských potravinových technologů. Nejpopulárnější novinku, která vzejde na konci května z hlasování britské veřejnosti, pak zahrnou u Walkers do běžné produkce. Vynálezce příchutě, kterou si veřejnost zamiluje, získá odměnu v hodnotě 50 000 liber (v přepočtu asi 1 450 000 korun) a 1 % z prodeje ‚svých‘ brambůrků, což by podle PR agentury zastupující značku Walkers mohlo být až 57 000 liber ročně (1 650 000 korun).

Soutěžící se při vymýšlení nových chutí inspirovali hlavně britskými tradicemi a známými jídly. Příchuť fish & chips, tedy smažené ryby s hranolkami, vymyslela sociální pracovnice Jane Hallamová. Sama je vegetariánka, ale příchuť fish & chips jí na trhu chybí. Samotnou chuť ryb vytvořila bylinkami, kořením a dalšími přísadami. Snídani pro siláky vymyslela teprve šestadvacetiletá žena v domácnosti Emma Rushinová. „Nejdříve ucítíte párky, pak vejce, slaninu a nakonec máslový toust. Když jsem zjistila, že jsem jednou z finalistek, nemohla jsem se z toho tři dny vzpamatovat,“ vypráví.

Mezi autory šesti soutěžících chutí je jen jediný muž – šestadvacetiletý margetingový expert Martyn Wright. Na chuť pojmenovanou cajun squirrel (cajun veverka) přišel úplně náhodou, když viděl veverku na menu jedné restaurace. „Věřím, že lidé budou tak zaskočeni, že si prostě balíček koupí. Možná to zní hodně prapodivně, ale funguje to.“ Veverku naštěstí v balíčku nenajdete, příchuť se skládá z mléka, laktózy, soli, cukru, sušené cibule a česneku, citronové šťávy, kardamomu, zázvoru, koriandru, chilli, kmínu, oregana, tymiánu, petržele, papriky a dalších přísad.

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná
  • Tipy a triky

Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná

Jedno z jídel, které je nejlepší konzumovat ještě úplně horké, ideálně právě vytažené z trouby. Křupavé těsto, táhlý sýr, lahodná náplň. Milujeme ji a víme jak si skvělou pizzu připravit. Naučte se těsto, na které můžete skládat...
Domácí jsou nejlepší: bramborové hranolky
  • Tipy a triky

Domácí jsou nejlepší: bramborové hranolky

Bramborové hranolky zdravě? Vynechte fritézu a rozpalte troubu. V našem receptu používáme na pečení arašídový olej, který příjemně voní a chutná po burských oříšcích. Hojně ho využívá asijská kuchyně, protože snese velmi vysoké teploty, a...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč