Češi si nejčastěji objednávají pizzu

sdílet:
Výsledek ankety o nejlepší rozvoz minulého roku ukázal, že nejoblíbenějším a nejčastěji rozváženým jídle do českých domácností je pizza. Pouze v Praze zvítězilo suši.

Najít restaurace, které dokážou propojit kvalitní gastronomii s efektivní logistikou, si dala za cíl anketa Rozvoz roku 2013. Její první ročník se setkal s velkým zájmem veřejnosti. V soutěži hlasovalo více než deset tisíc uživatelů, u kterých zvítězily třeba brněnská restaurace Amici Pizza či plzeňská PizzaPizza.cz. Jen v Praze zvítězil podnik s asijskou kuchyní, a to Sushitime.cz. Další kolo hlasování plánují organizátoři akce, kuchařská škola Chefparade a objednávkový portál DameJidlo.cz, na prosinec tohoto roku.

První příčky pro italskou kuchyni nejsou pro zakladatele služby DameJidlo.cz Tomáše Čupra žádným překvapením. „První pozice pizzerií je z velké části dána omezenou mírou nabídky v jednotlivých městech, což se ale postupem času bude měnit. Očekáváme, že spolu s rostoucí nabídkou restaurací a rozšířením našich kurýrních služeb i v regionech pizza částečně ustoupí ze své nynější dominantní pozice.“ Druhý ročník ankety pak ukáže, zda Češi zůstanou věrni itálii, nebo začnou dávat přednost jiným kuchyním.

Kde můžete objednávat


Do portálu DameJidlo.cz je zapojená široká škála restaurací po celé republice. Po zadání své dodací adresy se vám zobrazí nabídka nejbližších restaurací, z jejichž nabídky můžete vybírat. Mezi další známé dovážkové portály patří Jidloted.cz, kde si mimo jiné můžete objednat i tradiční asijské kari od známé šéfkuchařky Sofie Smith. Další tipy na rozvážkové portály a návod, jak reklamovat nepovedená jídla, najdete v článku tady.

 

 

Připravila Nikita Rybová

 

 

 

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit