0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Česká růžová vína uspěla v mezinárodní soutěži

Česká růžová vína uspěla v mezinárodní soutěži
sdílet:
Moravská a česká rosé opět ukázala, že obstojí i v konkurenci zahraničních vín. Ze soutěže Le Mondial du Rosé si odvezla tři zlaté a několik stříbrných medailí.

Mezinárodní soutěž Le Mondial du Rosé se tradičně zaměřuje výhradně na růžová vína. Česká republika se představila prostřednictvím patnácti vinařství s celkem třiceti čtyřmi rosé. Zlatou medaili získali:

  • BM Vinařství za Zweigeltrebe rosé, ledové víno 2011
  • Tomáš Krist za Cabernet Sauvignon rosé, výběr z hroznů 2012
  • Vinné sklepy Lechovice za Frankovku rosé, ledové víno 2007

Úspěch slavilo i vinařství Velkobílovická vína, které do soutěže přivezlo tři rosé. Všechna byla oceněna stříbrnou medailí. Růžová vína jsou pro svoji lehkost a svěžest již tradičně spojována s květnem a nadcházející letní sezonou. Jejich obliba v České republice každým rokem stoupá. „Naši vinaři se v posledních letech soustředí právě na produkci růžových vín. Je to reakce na stále vyšší poptávku spotřebitelů, kteří žádají kvalitní domácí produkty, a těmi moravská a česká růžová vína bezesporu jsou. Za četnými úspěchy na mezinárodních soutěžích je nejen vysoká technologická úroveň zpracování hroznů, ale také perfektní geografická poloha České republiky,“ říká Marek Babisz, hlavní sommeliér Národního vinařského centra.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit