0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Český cider získal bronz na mezinárodní soutěži

Český cider získal bronz na mezinárodní soutěži
sdílet:
Cider od znojemské firmy Mad Apple uspěl na mezinárodní soutěži International Cider Challenge 2010. Soutěže se zúčastnilo více než sto zástupců cidrů z celého světa. Český cider v této konkurenci obsadil bronzové místo.

Mezinárodní úspěch


„Z výsledku máme nesmírnou radost,“ komentovala umístění českého cidru Lenka Beranová, jednatelka společnosti Mad Apple. „Samotné pozvání Mad Applu do soutěže pro nás znamenalo velmi pozitivní signál, že je český cider ve světě vidět.“ Odborná porota se při hodnocení cidrů zaměřila na chuť, vůni i vzhled nápojů. Pro zajištění objektivity porotců probíhalo hodnocení formou tzv. slepé ochutnávky. Absolutním vítězem soutěže se stal Merrydown Medium Cider.

 

 

Český cider


Mad Apple je první česká firma, která u nás začala cider vyrábět. Tento alkoholický kvašený nápoj je velmi oblíbený především ve Velké Británii a Francii, ale také v severských zemích a severní Americe. Vyrábí se fermentací jablečného moštu. Cider Mad Apple se připravuje výhradně z českých surovin bez přídavku umělých barviv a aromat. Nápoj s obsahem 6 % alkoholu má svěží, ovocnou chuť. Koupit ho můžete ve vybraných obchodech a gastronomických zařízeních.

 

 

 

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Naučte se brynzové halušky
  • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit