0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Český úspěch na mezinárodní kuchařské soutěži

Český úspěch na mezinárodní kuchařské soutěži
sdílet:
Z 25. ročníku mezinárodní kuchařské soutěže Intergastra, která proběhla v půlce února ve Stuttgartu, si přivezl český tým sedm zlatých medailí.

Celkem členové národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů České republiky získali sedm zlatých, jednu stříbrnou a tři bronzové medaile. Soutěž trvala pět dní a každý den soutěžilo zhruba 50 kuchařů v různých kategoriích. Naši soupeřili například s týmy ze Švýcarska, Slovinska, Rakouska, Itálie, Maďarska a několika německými týmy.

Soutěžilo se v kuchařských, cukrářských a uměleckých disciplínách


Mezi kuchařské úkoly patří například finger foods osmi druhů pro čtyři osoby, vegetariánská čtyřporcová mísa, restaurační inovativní hlavní jídla, pětichodové degustační menu a jiné. Cukrářské úkoly jsou bonbony, restaurační dezerty, slavnostní dorty a minidezerty. U kuchařských i cukrářských úkolů se hodnotila preciznost, nápaditost, vhodná skladba jídla a čím dál víc porotu zajímají i nutriční hodnoty pokrmů.

Trénink před mistrovstvím světa


Intergastra je nejdůležitější evropská jarní kuchařská soutěž před podzimním mistrovstvím světa v Lucembursku. Na jaře čeká české kuchaře ještě světový pohár v Singapouru.


                    
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech
  • Suroviny

Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech

Příroda se pomalu zbarvuje podzimními barvami a nám hraje v hlavě píseň ,švestky se modrají, jablka sládnou’. Přichází ideální čas k pečení dezertů se sladkými dary podzimu. Vyzkoušejte vláčný švestkový koláč, pošírované hrušky, horký...

Obchod Apetit