0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Chuť Andalusie na Prague Food Festivalu

Chuť Andalusie na Prague Food Festivalu
sdílet:
Vytříbenost potravin z Andalusie je dlouhodobě ceněna i za jejími hranicemi a v případě olivového oleje a oliv Andalusie dokonce patří mezi hlavní světové výrobce a vývozce.

Olivy, sherry nebo iberské vepřové

 


Extenda – agentura na podporu Andalusie v zahraničí – bude letos poprvé na PFF prezentovat gastronomii tohoto jihošpanělského regionu. Čeští gurmáni ochutnají některé z andaluských perel, jakými jsou méně známé druhy oliv, olivový olej, sherry nebo iberské vepřové. To vděčí za svou nezaměnitelnou chuť zvláštní odrůdě vepře, volně se pasoucího v dubových a korkových hájích. Výsledkem je jedinečná – a zdravá – pochoutka ať v podobě čerstvého masa, či sušené šunky, takzvané jamón ibérico.

 

 

 

Degustace olivového oleje

 


Návštěvníky festivalu také čeká řízená degustace andaluského olivového oleje. Během ní máte možnost se hlouběji seznámit s touto zásadní kulinářskou ingrediencí, přezdívanou tekuté zlato, vyzkoušet několik jejich odrůd a zažít plejádu chutí i aromat.

 

 

 

 

Naučte se gazpacho od domorodců

 


Na závěr pak španělský šéfkuchař David Diaz předvede, jak se dělá pravé gazpacho. Dalším z andaluských pozdravů pak bude vystoupení flamenca v podání tanečnice Jany Drdácké, kytaristy Morenita de Triany a jejich doprovodu v blízkosti stánku Extendy.

 

 

 

 

 

 

Přečtěte si také:

 


Apetit a Prague food festival
Koktejly a káva na Prague Food Festivalu
Hvězdy na Prague Food Festivalu


Rezervujte si termín na Prague Food Festival


Prague Food Festival a děti


Prague Food Festival a víno

 

 

 

 

 

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit