0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Co je nového na pražských trzích

Co je nového na pražských trzích
sdílet:
Na farmářském trhu na Náplavce u Výtoně přibude stánků. Na Kubánském náměstí máte možnost ochutnat meruňky ze všech koutů České republiky.

U Vltavy budou i čerstvé mořské rybyPodle Jiřího Sedláčka z občanského hnutí Archetyp, které trhy provozuje, vedou v popularitě jednoznačně sladkovodní živé ryby v kádích. Od 31. července se tu budou ryby i grilovat. Organizátoři se rozhodli učinit výjimku a na Náplavce nově nakoupíte i čerstvé mořské ryby. 

Nadnárodní ryby mezi českými pěstiteliProč se porušilo základní pravidlo nabízet výhradně českou provenienci, jsme se zeptali organizátora Jiřího Sedláčka: „Máte pravdu, na začátku jsme si jasně řekli, že budeme podporovat místní, české a moravské farmáře, ale také jsme slíbili, že občas dáme prostor hostům a uděláme tematickou výjimku, pokud to nebude našim farmářům konkurovat.“ Dodavatelem bude společnost Nowaco, která dováží ryby z norských, francouzských a řeckých soukromých farem, část sortimentu pochází ze Srí Lanky. Na Náplavce bude Nowaco hostovat měsíc.

Další uzenářské výrobky, houby i marmelády


Uzenářskou sekci rozšíří dva nováčci. Marmelády, sirupy a meruňkové čatní pak nabídne stánek U Dvou koz. Milovníci hub se mohou těšit na čerstvé i sušené, například žampiony portobello, lišky, hlívu, houby šítake, hříbky a další.

Pečivo a mléčné produktyMlékárenským stánkům také přibyla konkurence – ovčí sýry a uzeniny, speciality z kozí farmy Pěnčín, a v Čechách zatím jediného výrobce zrajících kozích sýrů francouzského typu z Krasolesí. Pekařský um budou nadále reprezentovat pekárny Držkov a Štefanova z Orlicka, nově se k nim přidává také celozrnná pekárna David Dvorník.


Na degustaci meruněk na KubáňNa Kubánském náměstí v Praze se teď setkávají meruňky z celé republiky. Zkušení ovocnáři vám řeknou, že chuť ovoce závisí na slunci, a hlavně na hloubce kořenů. Jemnou chuť mívají meruňky z písčitého Roudnicka a Litoměřicka, sladkou zas meruňky z jižních svahů okolo Slaného, aromatické meruňky pocházejí většinou z Jižní Moravy, a trochu jiné budou určitě i meruňky z chelčicko-lhenické oblasti z jižních Čech.


Přečtěte si také:

Kam se vydat na farmářský trh


Pražská náplavka přivítá farmářké trhy


Pro jahody na Kulaťák, pro ryby na Náplavku
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Jak na to: domácí kvašená zelenina
  • Tipy a triky

Jak na to: domácí kvašená zelenina

Japonci jsou národem, kde žijí nejdéle se dožívající lidé. Nikdo neví, čím to přesně je, i když pár teorií už vzniklo. Jedním z aspektů by mohla být kvašená zelenina kimči, kterou Japonci milují. Ať už si připravíte kimči nebo pickles,...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit