0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Dánsko má nejlepší restauraci na světě

Dánsko má nejlepší restauraci na světě
sdílet:
Španělský podnik El Bulli, který byl vyhlášen nejlepší restaurací světa čtyři roky po sobě, byl poražen. Na první místo se letos dostala dánská restaurace Noma. Bronz patří britské The Fat Duck.

Vítěz z Kodaně



Restaurace Noma sídlí v původním skladišti na nábřeží Kodaně. Konceptem restaurace Noma je nová severská kuchyně, která vychází z lokálně dostupných, často také zapomenutých surovin. Originální a moderní podobu pak jídlům dává šéfkuchař René Redzepi.

El Bulli na druhém a The Fat Duck na třetím místě jsou představiteli molekulární kuchyně.



Souboj národů



Nejvíce zástupců v první desítce má Španělsko (čtyři) a USA (tři). Nejlépe umístěnou asijskou restaurací je japonská Les Créations de Narisawa na 24. místě. Do padesátky se také letos poprvé dostala mexická restaurace Biko, které patří 46. příčka. Česká republika svého zástupce v elitním žebříčku nemá.



Kdo hodnotil?



Žebříček padesáti nejlepších restaurací světa sestavuje britský kulinářský časopis Restaurant Magazine. Na hodnocení se podílí více než 800 expertů z řad šéfkuchařů, restauratérů a novinářů.
Kompletní seznam padesáti nejlepších restaurací světa naleznete na stránkách www.theworlds50best.com.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit