Den dětí na farmě

sdílet:
Doporučujeme nechat město za zády a vzít potomky do přírody.

Oslavte Den dětí netradičně a vyjeďte ven z města do přírody na venkovskou farmu. S dětmi navštívíte stáje se zvířaty, dozvíte se, jak se žije na farmě a co obnáší péče o hospodářská zvířata. Mlsouni ochutnají také výrobky vyrobené přímo na farmě.

Farmářské Svatojánské slavnosti, Dvůr Ratibořice (Vysočina)


O prvním červnovém víkendu navštivte s dětmi kozí biofarmu v Ratibořicích blízko Jaroměřic nad Rokytnou a oslavte Den dětí ve venkovském stylu. Svatojánské slavnosti se konají v sobotu 2. června 2012 od 10 do 16 hodin v Ratibořicích na Vysočině. Děti budou mít možnost se blíže seznámit s tradicemi a svátky naší země, se životem na farmě a s chovem koz, kterých žije na biofarmě téměř šest set.

V rámci oslav děti navštíví stáje se zvířaty a uslyší zajímavé povídání o biopotravinách a mléčných výrobcích vyráběných přímo na farmě, které mohou v průběhu povídání ochutnávat. Ale tím dětský den na ratibořické farmě nekončí. Pro děti je připraven program plný zajímavých tvořivých činností, jako je rýžování zlata, čtení pohádek a návštěvy archeologické vesničky. Školáci mohou prověřit své znalosti tradic naší země a farmářského života. Čekají na ně zábavné kvízy a hádanky.

Připravila Irena Vaňková

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit