0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Detoxikační kúra ze šťáv v novém roce

citrusy
ZDROJ: Freestocks/Unsplash
sdílet:

Po každých Vánocích se hodí detoxikační kúra, která našemu tělu dodá pocitu, že pro sebe dělá něco ozdravného.  Detoxikační kúra je vhodná pro nastartování našeho organismu, který jsme Vánocemi trochu otupili přejídáním. Zkuste nastartovat nový rok třeba pomocí zeleninových a ovocných šťáv!Detoxikace je jednou z cest, jak organismu pomoct zbavit se škodlivin a navrátit mu ztracenou rovnováhu. Neléčí nemoci, ale funguje jako prevence před nimi.

  • Mezi detoxikační účinky patří zmírnění chronické únavy a spavosti, trávicích potíží a také zlepšení kvality pleti.
  • Navíc stimuluje hormonální systém a zlepšuje psychický stav.

Jak na detox? Ovoce a půst

Nejbezpečnější a nejsnadnější metodou zbavování škodlivin je džusová kúra spojená s půstem. V průběhu celého dne pijte po malých dávkách pouze čerstvé šťávy z ovoce (nejdoporučovanějšími bývají citrusové plody, jablka, meloun, hrušky, hroznové víno a jahody) a zeleniny (mrkev, celer, petržel) zředěné vodou. Dostanete do těla potřebné minerály, vitaminy a enzymy.

  • K této proceduře používejte čerstvě vymačkané ovoce a zeleninu.
  • Použijte šetrné šnekové odšťavňovače. Pokud zůstane ve vylisované šťávě vláknina, vůbec to nevadí, naopak. 
  • V průběhu půstu byste neměli konzumovat alkohol, sladké džusy, kávu, ale ani čaj. Jako jediný vhodný doplněk je minerální voda v množství 2–3 litry.
  • Je nezbytné pít hodně vody. Nezapomeňte, že ruku v ruce s detoxikační kúrou jde i patřičná úprava jídelníčku, jídlo začněte přidávat pozvolna.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby
  • Jak na to

Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby

Vydatná snídaně, rychlá večeře nebo jednoduchý dezert? To je Dutch baby – palačinka z jedné pánve, která udělá parádu na každém stole. Není s ní skoro žádná práce, máte hned hotovo a hodí se na ni čerstvé ovoce s javorovým syrupem, ale i...

Obchod Apetit