0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Dobří lidé pomáhají rozveselit nemocné děti

AD
klauni
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Na co mají klauni červený nos? Na dobré lidi! Tedy aspoň ti Zdravotní klauni. Už 15 let mohou díky dárcům bavit děti v  nemocnicích. A stále hledají další dobré lidi, kteří by jejich činnost podpořili.

Zdravotní klauni jsou vyškolení profesionálové, kteří už 15 let den co den baví nemocné děti. Navštěvují malé i starší pacienty a do smutných pokojů nemocnic a zdravotnických zařízení vnášejí smích a radost. Do krátkých improvizovaných představení zapojují nápadité rekvizity i hudební nástroje. Veselý program pak dětem pomáhá zapomenout na bolest i strach a umožňuje jim lépe snášet útrapy spojené s hospitalizací. Návštěva Zdravotního klauna se pro mnohé nemocné stává okamžikem, na který se těší i několik dní. A několik dalších dní z něj pak čerpají optimismus.

klauni

Jsme s dcerkou v nemocnici dost často, ale vím, že každé pondělí vždy přijdou klauni. A přiznám se, že i já se vždycky těším jako malá holka. Je krásné v místě jako je nemocnice slyšet dětský smích, který se ozývá až na chodbu. Proto jsou ty pondělky tam pro mě vždy nejhezčí,“ potvrzuje Kateřina, jedna z  maminek. Vedle této maminky a její dcery baví Zdravotní klauni každý den téměř dvě stovky nemocných dětí a také seniory v  několika domovech. Během průměrného počtu 3500 klauniád za rok tak vykouzlí desetitisíce úsměvů!

Přidejte se k  dobrým lidem

Práce Zdravotních klaunů je plně hrazena z  příspěvků dobrovolných dárců. Mnoho dobrých lidí posílá každý měsíc několik stokorun. Další pak přispívají jednorázově podle svých aktuálních možností. Jednou z  možností jak přispět, je zaslat platbu převodem na účet veřejné sbírky 2020202020/0600. Chcete–li začít pomáhat ihned, použijte platební bránu ZDE.

Všechny transakce jsou bezpečné a transparentní. U Zdravotních klaunů víte přesně, na co přispíváte. Na radost nemocných dětí a osamělých seniorů!

klauni

Recept na efektivní dárcovství již znáte, a tak pro vás na závěr máme návod na skvělé vánoční cukroví od Zdravotní klaunky, sestry Gizely Kyselé!

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...
Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...

Obchod Apetit