0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Dobroty s příběhem rozšiřují působiště

Dobroty s příběhem rozšiřují působiště
sdílet:
Jak vám potvrdí každý hermelín, hlavní je být dobře naložený! Postarají se o to zaměstnanci nové potravinářské dílny.

V Davli se v únoru otevře nová výrobna Dobrot s příběhem, které čtenáři znají ze stránek časopisu Apetit. Ochutnat jste je mohli také na Apetit pikniku.

Pomoc, která chutná


Svojí činností navazují davelské Dobroty s příběhem na sociálně terapeutickou dílnu na Slapech, která je součástí pracovní terapie lidí s mentálním postižením. Obě dílny provozuje občanské sdružení Portus Praha. Nová davelská dílna se místo terapie zaměřuje na plnohodnotné zaměstnávání lidí s postižením, kteří budou za výrobu nakládaných dobrot dostávat plat jako běžní zaměstnanci.

Hermelín na cesty


Dobroty s příběhem jsou vůbec prvním sociálním podnikem v regionu. V létě se u výrobny otevře i rychlé občerstvení pro projíždějící cyklovýletníky a turisty. Kromě prodejny v Davli koupíte nakládané speciality také přes internet na www.dobrotyspribehem.cz. Ochutnat je můžete i v restauracích a kavárnách po celé Praze.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Škola vaření: chilli omáčka
  • Tipy a triky

Škola vaření: chilli omáčka

Tomu říkáme vášeň! Domácí chilli omáčka inspirovaná asijskou kuchyní vás roztetelí a dodá letnímu vaření říz.   ...
Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět
  • Jak na to

Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět

Připravte pro hosty na zahradní party originální pochoutky, po kterých se budou moci utlouct. Vybrali jsme jich pro vás některé, se kterými nemůžete šlápnout vedle. Od drobných předkrmů pro první návštěvníky, přes hlavní chod...
Jak na konzervování ovoce a zeleniny?
  • Tipy a triky

Jak na konzervování ovoce a zeleniny?

Mohlo by se zdát, že domácí konzervování už patří minulosti. Nicméně naše babičky se na zimu vždy poctivě připravovaly a měly díky němu vystaráno. Tak proč to nezkusit také? Poradíme vám, jak vybrat správnou metodu pro různé druhy ovoce a...

Obchod Apetit