0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Fenomén zvaný BIO

Fenomén zvaný BIO
sdílet:
V současné době jsme obklopeni nespočtem možností, jak se správně stravovat. Není však vždy snadné si z nabízených potravin vybrat. Proto jsme pro vás připravili tento článek zaměřený na biopotraviny a jejich pozitiva, aby pro vás bylo nakupování snazší a vaření příjemnější. A to ať už patříte mezi ty, kteří bio nakupují jen zřídka, nebo jste fenoménu biopotravin propadli a stravujete se výhradně potravinami bez chemického zásahu.

V obchodech, na farmářských trzích nebo ve specializovaných prodejnách s biopotravinami dnes najdeme opravdu široké spektrum ekologických surovin, které hrají rozmanitými chutěmi a vůněmi. Úskalím však často bývá vysoká cena výrobků, která leckdy od nákupu odradí. Zároveň se může stát, že díky pestré nabídce biovýrobků nevíme, k čemu různé suroviny použít. Na obalu výrobku by mělo být uvedeno nejen složení, ale zároveň i ideální použití v kuchyni. V prodejnách biopotravin byste určitě neměli minout například tapiokové perly - surovinu, ze které vykouzlíte výborný tapiokový puding plný bílkovin a vitamínů. Pokud vás potraviny s označením BIO zatím neoslovily nebo o nich jen chcete zjistit něco navíc, podívejte se v našem článku na podrobnější informace na téma BIO, včetně možností, kde jsou tyto zdravé potraviny běžně dostupné.

Ovoce a zelenina v BIO kvalitě

Co je to vlastně BIO a proč nakupovat ovoce a zeleninu bez chemického ošetření? Základem označení BIO je potravina bez jakéhokoli chemického zásahu. U ovoce a zeleniny se jedná o různé postřiky a chemické ošetřování plodin proti různým škůdcům. Velkým pozitivem můžeme označit možnost v dnešní době nakoupit základní zeleninu a ovoce v bio kvalitě i v běžných obchodech. Pokud máte zahradu, terasu nebo balkon, můžete si v létě snadno vypěstovat vlastní biozeleninu a bioovoce. Podívejte se na zajímavé tipy pro pěstování biopotravin v našem sesterském titulu Naše krásná zahrada.

Vaříme s BIO surovinami

Stejně, jako tomu je u ovoce a zeleniny, tak i např. u mouky, rýže, těstovin, pečiva, sladkostí, mléka atd. pravidlo “bez chemického zásahu”. Biopotraviny nenakupují pouze vegetariáni a vegani, což bývá častým omylem v oblasti zdravého stravování. V bio kvalitě dnes nakoupíte i maso, vejce a mléčné výrobky! Nepřehlédnutelným bonusem je prospěšnost nejen našemu zdraví, ale zároveň šetrnost k životnímu prostředí. Určitě jste již někdy slyšeli mýty o tom, že zdravá strava nemůže být chutná. My pro vás máme hned několik tipů, jak připravit skvělé jídlo i pro zaryté odpůrce zdravé stravy. Vyzkoušejte třeba chutí a vůní nabité vegeburgery, lahodnou pomazánku z tofu nebo zeleninové kari s dotekem orientu. Inspirovat se můžete v dalších 30 receptech z biopotravin. Tak dobrou chuť s BIO!

Apetit magazín

V čem se liší černá mrkev od oranžové a co si z ní uvařit?
  • Suroviny

V čem se liší černá mrkev od oranžové a co si z ní uvařit?

Na první pohled se může zdát, že černá mrkev je jen rozmar šlechtitelů zeleniny. Chutná téměř stejně jako ta oranžová, jen má možná o trochu zemitější chuť. Její největší výhodou je ale barva, která dokáže proměnit jídla v umělecký počin! ...
Škola vaření: chilli omáčka
  • Tipy a triky

Škola vaření: chilli omáčka

Tomu říkáme vášeň! Domácí chilli omáčka inspirovaná asijskou kuchyní vás roztetelí a dodá letnímu vaření říz.   ...

Obchod Apetit