Focacceria Alforno: italské jídlo z pece

focaccia
ZDROJ: Paula Berto/Unsplash
sdílet:
Máte chuť na čerstvě zapečené domácí lasagne či cannelloni? V autentickém provedení vám je nabídnou ve focaccerii Alforno.

Alforno najdete v centru Prahy na Petrském náměstí. Italský výraz al forno znamená ‚z pece‘. Ta byla na italském venkově vždy centrem kuchyně, připravovalo se na ní vše – od snídaně až po večeři.

Nejinak tomu je i ve focaccerii Alforno. Rozpálená pec zaručuje domácí jídlo a čerstvé pečivo po celý den. Na jejich přípravu kuchař používá výhradně kvalitní a čerstvé suroviny, takže vše chutná přesně, jak má. Součástí nabídky jsou také extrapanenské olivové oleje a vína z celé Itálie. Vstřícný personál vás na bezchybně připravené italské jídlo nenechá nikdy dlouho čekat. 

Tip redakce: Dát si zde můžete také snídani. Míchaná vajíčka jsou krásně vláčná a krémová a cappuccino umí místní barista opravdu skvělé. Pokud najdete na snídaňovém menu jablečný koláč, neváhejte s objednávkou. Kombinace vlhkého těsta s jablky, citronovou kůrou a piniemi je nepřekonatelná. Chutnalo nám jako na italském venkově.

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit