0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Gastrofest zve na guláše, ryby, víno i šneky

Gastrofest zve na guláše, ryby, víno i šneky
sdílet:
Představte si celých sedm pavilonů věnovaných výtečnému jídlu a kvalitnímu pití, a máte obrysy letošního Gastrofestu, jehož 13. ročník proběhne už tento víkend (19.–21. listopadu) v Českých Budějovicích. Novinkou Gastrofestu bude přehlídka moravských vín, tradičně se vám představí jihočeské ryby a zvěřina, těšit se můžete i na mezinárodní kuchařské rendez-vous.

Loni se na pódiu představil český národní tým i maďarské olympijské družstvo a kuchaři z dalších destinací. Letos přijedou účastníci Gulášfestivalu v maďarském Szolnoku, kde českobudějovický Petr Šíma uvařil guláš, který v konkurenci 168 týmů skončil na stříbrném místě. Guláše přijedou uvařit i medailisté z mistrovství ČR ve vaření kotlíkového guláše. 

Na co se ještě můžete na českobudějovickém výstavišti těšit?
 

 • Pavilon J nabídne prezentaci českého kapra v podání Euroškoly Strakonice, vynikající uzené ryby z blatenských vod nebo ukázku práce s kaprem v podání studentů Střední rybářské školy z Vodňan. Můžete se tak přiučit, jak ryby správně zabít, vykuchat, rozporcovat nebo vykostit. Ochutnávat můžete rybí polévky a ryby na různé způsoby.
 • Pavilon B1 bude plný gastronomie se vším, co hoteliéři hledají. Pro vás je připraveno kuchařské pódium pod názvem Gourmet rendez-vous s bohatým programem.
 • Pavilonu B4 bude dominovat expozice s ukázkami slovenské kuchyně, expozice firem s nabídkou gastronomických výrobků, nábytku nebo restauračního SW a HW.
 • Pavilon H nabídne jedinečné speciality v podání aztécké restaurace z Českých Budějovic.
 • V pavilonu R1 se můžete těšit na prezentaci rakouských firem, kávy, nebo sýrů. Výtečnou kávu a flambované palačinky budou připravovat studenti školy z Dačic.
 • Centrálním, a tedy největším pavilonem výstaviště je pavilon Z. Každým rokem se zde prezentují výrobci a distributoři nejmodernějších technologií. Ani letošek nebude výjimkou. Pro vás bude připravena ochutnávka šnečích specialit.
 • Milovníci sladkého si určitě neodpustí návštěvu cukrářského pódia, které letos najdou v pavilonu F3. Na pódiu vystoupí studenti s ukázkami přípravy oblíbených laskomin. Celý pavilon bude v duchu rekordů. Proběhne pokus o zapsání do české Guinnessovy knihy rekordů ve výrobě obřího dortu a nejdelší palačinky.
 • Pavilon F1 a F4 jsou vyhrazeny prezentaci turismu a cestování. V pavilonu F4 proběhne již zmíněný Tourfest, na kterém pokřtí filmař Zdeněk Troška obří perníkovou chaloupku v téměř životní velikosti. V pavilonu F1 se představí expozice maďarské turistiky – maďarská gastronomie, lázeňství a mnoho dalšího.


Přepadne-li vás hlad, zkuste jednu z mnoha dočasných restaurací. V Tatranské ze Smokovce se budou připravovat tradiční jídla slovenské kuchyně, jako jsou halušky, pirohy či strapačky, v Nitranské budou kachní hody, v Lovecké chatě připraví speciality ze zvěřiny. Pro zákusek si zajděte do kavárny, v níž své umění představí mistři cukráři z vyhlášeného Grandhotelu Pupp. Zavítat můžete i do bio či šnečí restaurace a nebude chybět přehlídka koktejlů z celého světa.

Vstupné na Gastrofest je 80 korun. Více informací najdete na
www.gastrofest.cz.

 

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Kakao v kuchyni: Víme, jak vybrat to nejlepší
 • Suroviny

Kakao v kuchyni: Víme, jak vybrat to nejlepší

Když se před pěti sty lety  španělský dobyvatel Hernán Cortés vracel ze střední Ameriky, jedněmi z prvních suvenýrů, které s sebou do Evropy přivezl, byly kakaové boby. Jejich využití odkoukal od Aztéků. Ti kakao zpracovávali na...
Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout
 • Tipy a triky

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout

Olivovému oleji se připisují skvělé účinky jako dlouhověkost a zdraví. Je nedílnou součástí středomořské stravy, oblíbený je však po celém světě. Jaký typ olivového oleje si pořídit na salát, s kterým vařit a co znamenají názvy na etiketách...
5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
 • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč