Gastrovýlet do budoucnosti

Gastrovýlet do budoucnosti
sdílet:
Jaké přístroje vám usnadní přípravu jídla za třicet let? Co všechno za vás udělají? Kolik energie vám ušetří?

Na tuhle cestu nebudete potřebovat stroj času. O třicet let do budoucnosti vás přenese expozice nejlepších návrhů domácích spotřebičů, které vytvořili studenti z celého světa v soutěži Electrolux Design Laboratory 2012. Od 7. do 13. října si je můžete prohlédnout ve vagonu číslo 4 na Nákladovém nádraží Žižkov, kde bude výstava představena jako součást Designbloku.

Kdo za mě dnes uvaří?


Umístění expozice do jídelního vlakového vozu má jasnou symboliku: většina návrhů domácích pomocníků z budoucnosti patří totiž právě do kuchyně. Uvidíte například strom, který slouží k ukládání potravin. Se zkracující se dobou spotřeby jídlo postupně mění barvu a po expiraci padá dolů. O pozornost návštěvníků bude usilovat také speciální osvětlení kuchyňské linky, které vám poradí, co uvařit, podle surovin, které držíte v ruce. Problémy s dochucováním jídel v budoucnosti vyřeší jednoduchá pomůcka: lžička, která sama vyhodnotí chuť jídla a poradí, co přidat, aby byl připravovaný pokrm dokonalý.
Designová show


Patnáctý ročník Designbloku, který patří k nejvýznamnějším tuzemským přehlídkám designu a módy, se koná od 7. do 13. října vždy od 10 do 21 hodin, v neděli pouze do 19 hodin, na Nákladovém nádraží Žižkov. Expozici Electrolux s přístroji budoucnosti najdete ve vagonu číslo 4.

Foto: archiv firmy

Fotogalerie: Gastrovýlet do budoucnosti

Více
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit