0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Green Coffee: zázračný přípravek na hubnutí nebo výmysl biodoby?

Green Coffee: zázračný přípravek na hubnutí nebo výmysl biodoby?
sdílet:
Green Coffee bylo světu představeno teprve před několika lety jako zázračný prostředek na hubnutí. Odborníci na výživu jsou však k vlivu zelené kávy na hubnutí skeptičtí. Pokud jste o tomto přípravku dosud neslyšeli, tak vězte, že málokterá potravina vyvolala tolik rozporuplných reakcí na uvedené účinky jako právě zelená káva. Podívejte se s námi podrobně na působení Green Coffee, jeho zpracování a finální přípravu.

Co je to Green Coffee?

Green Coffee neboli zelená káva není nic jiného než zelená zrna kávy před pražením. Jedná se o klasickou formu kávy typu arabika ve fázi zpracování. Na kávových plantážích se sbírají bobule kávovníků, které se následně suší na slunci, po nějaké době v řádu týdnů prasknou a objeví se zelené zrno kávy. Zelená zrna obsahují mnoho cenných látek, z nichž nejzajímavější je kyselina chlorogenová, která je považována za významný antioxidant, proto bývá Green Coffee součástí detoxikačních procedur. Ze zelených kávových zrn se následně vyrábí extrakt známý jako Green Coffee. V roce 2012 byla zelená zrna nepražené kávy světu představena jako zázračný přípravek na hubnutí, což však dosud nebylo vědecky podloženo. 

Detoxikace s Green Coffee

Lidé toužící po redukci váhy se s pojmem Green Coffee v dnešní době nejspíš setkali. Vzhledem k nepodloženým vlivům na hubnutí je však vhodné brát v potaz spíše bohaté antioxidační účinky, které samy o sobě podporují zdravé fungování lidského organismu a tím mohou prospět i správné tělesné váze a kondici. V první řadě bychom se měli spíše zaměřit na celkový zdravý životní styl a pozitivní mysl. Racionální zdravý životní styl zahrnuje zejména vyváženou stravu, aktivní pohyb na čerstvém vzduchu, dostatek odpočinku a snahu o minimalizaci prožívaného stresu.

Green Coffee pak jako bohatý antioxidant slouží k podpoře vyváženého stravování a je považován jako doplněk stravy. Výše zmíněná kyselina chlorogenová známá pro své antioxidační účinky se pražením kávy ztrácí, proto můžeme Green Coffee zařadit do detoxikační kúry společně s potravinami, které podporují očistu organismu. Zázrak na hubnutí tedy nelze z pragmatických důvodů očekávat, nežádoucí účinky Green Coffee však též nejsou známy. Jak je psáno na obalech i jiných doplňků stravy, zelená káva neslouží ani jako náhrada pestré stravy a v potaz musíme brát i vysoký obsah kofeinu, který má dokonce vyšší než černá pražená káva.  

Příprava a užívání zelené kávy

Green Coffee můžete zakoupit v prodejnách zdravé výživy nebo na specializovaných e-shopech, a to v podobě extraktu zelené kávy v tabletách či tobolkách. Neslouží tedy k přípravě zeleného nápoje, jak se může z prvního dojmu zdát. Užívá se podobně jako jiné doplňky stravy dle uvedených informací na obalu produktu, který doporučujeme zakoupit pouze u ověřených zdrojů. Vzhledem k vysokému obsahu kofeinu není výtažek ze zelené kávy doporučován těhotným a kojícím ženám, lidem se srdečním či cévním onemocněním, osobám trpícím diabetem nebo dětem do 16 let. 

Související články

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč