0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Irská hospoda James Joyce znovu otevřena

Irská hospoda James Joyce znovu otevřena
sdílet:
První hospoda, která v Praze čepovala guinness, hlásí šťastné znovuzrození na nové adrese. Nahradila Molly Malone v ulici U Obecního dvora.

James Joyce sídlil dvanáct let v Liliové ulici, pak se v roce 2005 hospoda zavřela. Po pětileté odmlce se vrací zpět.

Duší celého podniku je nepochybně jeho majitel Frank Haughton. Ir, který si je vědom svých kořenů a zamiloval se do Prahy. Kromě toho, že provozuje irské restaurace, propaguje v Česku irskou kulturu. Především festival oslav svatého Patrika anebo šampionát v otevírání ústřic.

Osobní skříňka na lahev whiskey či koňaku

Původní interiér nynější hospody James Joyce byl vybudován filmovými architekty z Barrandovských studií. Slavnostní pásku přestřihl patron letošního festivalu sv. Patrika, herec Petr Vacek, společně s některými patrony z let minulých – spisovatelem Jiřím Stránským,  hererečkou Naďou Konvalinkovou a spisovatelem Ivanem Klímou. Z rukou Franka Haughtona převzali klíčky ke svým osobním skříňkám.

Cílem skříněk je, aby se sem lidé často vraceli a cítili se tu jako doma. Do prosklené skříňky zkrátka uložíte nedopitou lahev, zamknete a dopijete ji příště. Abyste si poznali tu svou, dostanete na ni jmenovku. První skříňky už mají své obyvatele a jmenovky patronů festivalu.


Irská inspirace Sicílií


Frank Haughton je také nadšeným kuchařem. Novinkou na jídelním lístku je jeho nápad – pizza na irský způsob, tzv. Paddyho pizza. Kromě klasických fish and chips nebo soleného hovězího můžete ochutnat 18 pizz s irskou tématikou. „Žijeme ve světě, kde je všechno propojené, včetně stylů jídel. Tak proč neadaptovat jedno z nejoblíbenějších na světě, pizzu, a dát jí irský nádech. Tuto myšlenku nosím v hlavě už asi pět let a budování nové kuchyně v James Joyce mi dalo příležitost si tento sen splnit,“ říká Frank Haughton.

Šéfkuchařem v James Joyce je Guy Nuttall, který působil ve staré restauraci James Joyce.

James Joyce je otevřena od neděle do čtvrtka od 11.00 do 00.00 hodin,
v pátek a v sobotu
od 11.00 do 01.00 hodin.

Adresa: U Obecního dvora 4, Praha 1


Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami
  • Poradna

Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami

Létu sice už odzvonilo, začínající podzim však přináší stále spoustu příležitostí ke společenskému setkání. Dostali jste pozvánku na piknik nebo odpolední víkendové grilování s přáteli a lámete si hlavu, co donést jako pohoštění?...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit