0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak na udržitelnou domácnost? Je to mnohem jednodušší, než si myslíte!

AD
Tipy na udržitelnější domácnost s Persil
ZDROJ: Henkel
sdílet:

Brát ohledy vůči životnímu prostředí neznamená měnit svůj život od základů. Mnohem efektivnější bude začít menšími krůčky. To ví i společnost Henkel, která představila nové předdávkované prací tablety Persil Eco Power Bars ve 100% odbouratelné fólii. Praní ale není jediná oblast, ve které se dá chovat udržitelněji... Tipy, jak se chovat udržitelněji třeba při vaření, jsme získali od toho nejpovolanějšího —  Pavla Berky, kuchaře, kterého znáte ze soutěže MasterChef. A inspirativních rad pro vás máme ještě víc...

Nové prací tablety Persil Eco Power Bars přinášejí hned tři revoluční výhody: První z nich je ekologické balení z recyklovaného papíru, ve kterém je  až o 97 % méně plastu než kdy dřív. Druhý benefit nabízí hloubkové čištění prádla. Tyto tablety nové generace se rozpouštějí už při teplotě od 20 °C, přičemž dokonale odstraní skvrny od vína, make-upu nebo mastné skvrny. Změnu, mimochodem, vítá i moderátor Milan Peroutka: „Myslím si, že největší chybou u praní je to, že pereme na hodně stupňů. Máme pocit, že jen díky vysokým teplotám se špína odstraní. Ale častokrát stačí 20 °C.” Další plus přináší kompaktnost a jednoduché dávkování. Každé balení totiž ukrývá tablety, které jsou jednotlivě zabalené ve vodorozpustné fólii — a ta je 100% odbouratelná. „Pro mě je tím nejjednodušším krokem, který můžeme udělat všichni hned, třídění. Jsem nadšená, že i tak velká firma, jako je Henkel přišla na trh s novinkou Persil Eco Power Bars, jejíž obal je recyklovatelný a už vyrobený z recyklovaného papíru,“ pochvaluje si modelka a zpěvačka Jitka Boho.

 

Jitka Boho na akci Persil
ZDROJ: Henkel

 

A protože milujeme vaření, máme pro vás i tip na úspornější kuchyni...

„Základem udržitelného vaření je využít všechny části dané potraviny, a nic tak nevyhazovat. Pokud pro svůj nedělní oběd zvolíte kuře, využijte maso na hlavní jídlo, z kostí a odřezků může být skvělá polévka. Podobné je to se zeleninou. I to, co se může na první pohled zdát jako odpad, najde v kuchyni využití,“ radí Pavel Berky, kuchař známý ze soutěže MasterChef Česko 2020.

 

Pavel Berky na akci Persil
ZDROJ: Henkel

 

Zjednodušené praní — jen dle dvou kritérií

Zelené balení tablet Persil Eco Power Bars je určené na univerzální praní, zatímco tablety z fialového balení použijte na barevné prádlo. Vybírat můžete hned ze čtyř velikostí balení – 12, 24, 30 a 45 tablet. Pouhé dvojí dělení zabrání tomu, abyste zapínali poloprázdnou pračku. Udržitelnější přístup dává smysl a bude vás bavit! Tak s chutí do něj.

 

 Persil Eco Power Bars
ZDROJ: Henkel
Autor: Anonym (neověřeno)

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
549 Kč
384 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč