Koho pozvat
Začněte seznamem hostů. Sezvěte nejen osvědčené známé, ale i pár nových tváří, aby měli lidé šanci poznat někoho nového (myslete na své nezadané přátele). Pozvěte přibližně o čtvrtinu víc lidí, než je plánovaný počet hostů – počítejte s tím, že část vašich přátel může mít v den večírku jiný program, a vy určitě nechcete, aby to na vaší party roku zelo prázdnotou. Pokud se hodláte rozšoupnout ve velkém stylu a nechcete končit kolem desáté, je slušností upozornit sousedy (či je na party rovnou pozvat).
Na co pozor
V případě, že nepatříte mezi milovníky celonočních tahů se zcela apatickými sousedy, je dobré napsat na pozvánku přesné časové rozpětí večírku – jinak by se vám mohlo stát, že část hostů přijde příliš brzo, část pozdě a někteří v momentě, kdy už budou všichni ostatní pryč. Délka večírku záleží na druhu akce, kterou pořádáte, ale ideální jsou tři až čtyři hodiny.
Přípravy
Přibližně týden před večírkem začněte myslet na to, že bude třeba v lednici udělat místo na zásoby. Den před akcí ukliďte byt a zajděte na nákup jídla a alkoholu. Zásobování rozhodně nepodceňte: to, že budete dva dny dojídat chlebíčky je stále lepší varianta, než že jídlo (či nedejbože pití!) uprostřed večírku dojde.
Den D je tu
Jakmile se začnou trousit první hosté, vykašlete se na všechny nedodělky v kuchyni – není nic horšího než vystresovaný a neustále někam odbíhající hostitel. Vaším úkolem číslo jedna je zajistit prvním příchozím dostatek jídla, alkoholu a hudby, aby odhodili ostych a začali se u vás cítit jako doma. Ideální je vítat hosty welcome drinkem hned u dveří a seznamovat lidi, co se navzájem neznají. Místo tradičního „Jano, to je Pavel, Pavle, to je Jana“ přidejte zajímavé detaily „Jano, to je Pavel, student FAMU, Pavle, to je Jana, fanynka Star Wars“, aby se zábava trošku rozproudila.
Hodně štěstí a pevné nervy při organizaci domácí party!