0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak organizovat večírek a nezešílet

Jak organizovat večírek a nezešílet
sdílet:
Je to tady – rozhodli jste se dát v plen svůj byt či zahradu a uspořádat večírek, o kterém se bude ještě hodně dlouho vyprávět. Máme pro vás pár tipů, jak na to, aby vše probíhalo hladce.

Koho pozvat

Začněte seznamem hostů. Sezvěte nejen osvědčené známé, ale i pár nových tváří, aby měli lidé šanci poznat někoho nového (myslete na své nezadané přátele). Pozvěte přibližně o čtvrtinu víc lidí, než je plánovaný počet hostů – počítejte s tím, že část vašich přátel může mít v den večírku jiný program, a vy určitě nechcete, aby to na vaší party roku zelo prázdnotou. Pokud se hodláte rozšoupnout ve velkém stylu a nechcete končit kolem desáté, je slušností upozornit sousedy (či je na party rovnou pozvat).

Na co pozor

V případě, že nepatříte mezi milovníky celonočních tahů se zcela apatickými sousedy, je dobré napsat na pozvánku přesné časové rozpětí večírku – jinak by se vám mohlo stát, že část hostů přijde příliš brzo, část pozdě a někteří v momentě, kdy už budou všichni ostatní pryč. Délka večírku záleží na druhu akce, kterou pořádáte, ale ideální jsou tři až čtyři hodiny.

Přípravy

Přibližně týden před večírkem začněte myslet na to, že bude třeba v lednici udělat místo na zásoby. Den před akcí ukliďte byt a zajděte na nákup jídla a alkoholu. Zásobování rozhodně nepodceňte: to, že budete dva dny dojídat chlebíčky je stále lepší varianta, než že jídlo (či nedejbože pití!) uprostřed večírku dojde.

Den D je tu

Jakmile se začnou trousit první hosté, vykašlete se na všechny nedodělky v kuchyni – není nic horšího než vystresovaný a neustále někam odbíhající hostitel. Vaším úkolem číslo jedna je zajistit prvním příchozím dostatek jídla, alkoholu a hudby, aby odhodili ostych a začali se u vás cítit jako doma. Ideální je vítat hosty welcome drinkem hned u dveří a seznamovat lidi, co se navzájem neznají. Místo tradičního „Jano, to je Pavel, Pavle, to je Jana“ přidejte zajímavé detaily „Jano, to je Pavel, student FAMU, Pavle, to je Jana, fanynka Star Wars“, aby se zábava trošku rozproudila.

Hodně štěstí a pevné nervy při organizaci domácí party!

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Naučte se brynzové halušky
  • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...

Obchod Apetit