Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak oslavit Mezinárodní den cheesecaku?

Jak oslavit Mezinárodní den cheesecaku?
sdílet:
Konec července se nese ve znamení oslav dortu, který vyniká svou křupavou krustou, krémovou náplní a ozdobou v podobně ovoce či polevy. Ano, správně jste uhodli, že dnes je Mezinárodní den cheesecaku.

Na 30. července se těší malí i velcí strávníci. Důvod je jednoduchý, právě tento den patří výbornému dortu jménem cheesecake. I když si na jeho chuti pochutnávali už starověcí Řekové, jeho současná podoba se datuje zhruba do 19. století, kdy jeho chuti propadli Američané. Vždyť kolem roku 1900 byl cheesecake součástí stálé nabídky snad většiny newyorských kaváren. Z Ameriky se následně cheesecake vrátil zpátky do Evropy, kde lidé začali experimentovat s jeho variantami. Například Italové vyměnili cream cheese za sýr riccota, Němci propadli klasickému tvarohu a Řekové si v náplni oblíbili chuť sýru rizithra nebo fety. Z dortu cheesecake se stal fenomén, který si každý národ sice upravil k obrazu svému, avšak hlavní vrstvy zůstaly nedotčeny. Správný cheesecake se totiž neobejde bez křupavé krusty a krémové vrstvy. 

Chcete se připojit k oslavám cheesecaku? Máme pro vás tři tipy, jak si dnešní den náležitě užít. 

1. Upečte si ho

Není nic lepšího než domácí cheesecake. Pokud jste už tento dort pekli, pak pravděpodobně máte recept v malíku. V opačném případě můžete zkusit některý z našich ověřených receptů. Ať už zkusíte základní cheesecake, cheesecake s bílou čokoládou a borůvkami nebo cheesecake s rozpečenými jahodami, rozhodně neuděláte krok vedle. Mlsné jazýčky by mohl oslovit i citronový cheesecake ve stylu New York nebo cheesecake s ořechovou posypkou. Pokud nemáte dostatek prostoru na pečení, můžete vyzkoušet nepečený borůvkový cheesecake s lučinou. MIstrovským dílem je pak dvojitý pečený nepečený cheesecake. Možností, jak připravit dokonalý cheesecake, je totiž nespočet. 

2. Vzhůru za cheesecakem

Chcete Mezinárodní den cheesecaku oslavit ve velkém stylu? Pak rozhodně vyrazte ochutnat ten nejlepší cheesecake ve vašem městě. Lidé z Prahy a okolí mohou na prvotřídní cheesecake zajít třeba do Cafe~Cafe v Rytířské ulici, kde nabízí klasický cheesecake s ovocnou vrstvou. Levnější, avšak stejně chutný cheesecake objevíte také v cukrárně Ovocný Světozor. Na čokoládový cheesecake s čokoládovou kůrkou nebo ovocný cheesecake s borůvkami a jahodami se zase chodí do Bakeshopu v Kozí ulici. V Brně si vychvalují cheesecaky v kavárně s názvem V Melounovém cukru či v Cukrářství Martinák. Skvělé cheesecaky objevíte i v Ostravě, a to konkrétně v cukrárně Ollies, která se nachází ve Výstavní ulici.  

3. Cheesecake party

Pokud ve svém okolí máte další nadšené milovníky cheesecaku, nic nebrání tomu, abyste uspořádali cheesecakovou párty. Domluvte se s přáteli, že každý z vás připraví nebo koupí jiný druh cheesecaku, a poté proveďte společnou ochutnávku. Dorty můžete hodnotit od vzhledu až po chuť. Na závěr můžete pro své hosty připravit překvapení v podobě cheesecakového milkshaku nebo nepečeného malinového cheesecaku ve skleničce. V případě, že si nepotrpíte na velké oslavy, můžete cheesecake pro své přátele upéct, a následně ho předat jako překvapení. Uvidíte, že budou nadšení. 

Apetit magazín

AD
Kuřecí nudličky v hořčičné omáčce
  • Zajímavosti

Kuřecí nudličky v hořčičné omáčce

Přemýšlíte, co připravit rodině k obědu nebo večeři, a nechce se vám stát hodiny v kuchyni? Vyzkoušejte rychlý a snadný recept na kuřecí nudličky v hořčičné omáčce, ke kterým si kromě pečených brambor můžete udělat třeba rýži, těstoviny...