Jak se vaří Itálie s Apetitem?

sdílet:
V Gastrostudiu Národního zemědělského muzea proběhl v úterý 15. května další kurz vaření pro čtenáře Apetitu, kteří vyhráli soutěž. Tentokrát se vařilo pod vedením zkušeného šéfkuchaře Martina Svatka.

Slunný jih na talíři

Do tajů elegantní italské kuchyně zasvětil výherce naší soutěže oblíbený šéfkuchař Martin Svatek, který momentálně působí jako F&B manager a šéfkuchař v táborském hotelu Nautilus. Je také členem národního týmu kuchařů a cukrářů České republiky pracujícího pod záštitou AKC ČR. Mediálním partnerem českého národního týmu je Apetit. Italské menu zvolil zcela záměrně. Z mého pohledu je italská kuchyně velice atraktivní, přátelská a čistá. Každé jídlo se skládá jen z několika surovin, a přesto z nich vznikne veliké kulinářské dílo," prozrazuje Martin.

Podvečerní lekce se opět odehrála v Gastrostudiu Národního zemědělského muzea. Během 3 hodin se čtenáři naučili připravit dokonale dochucené krevety, upéct skvělou šťavnatou rybu v solné krustě, uvařit pravé italské risotto a celou večeři zakončili nezapomenutelným dezertem v podobě tvarohových nočků s čerstvými malinami a hedvábně jemným žloutkovým krémem zapečeným flambovací pistolí.

 

Menu:

  • Krevety s rajčaty a bazalkou
  • Parmazánové rizoto se sýrovou oplatkou
  • Ryba v solné krustě
  • Tvarohové noky s malinami a sabayone

 

 

Kde jsme vařili:

Nově zrekonstruované Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné (Kostelní 44, Praha 7). Kurz proběhl v unikátní expozici Gastronomie, která se skládá ze dvou částí: Dětské gastronomické herny Gastrostudia. V této moderně vybavené profesionální kuchyni Národní zemědělské muzeum pořádá pod hlavičkou Kulinářského institutu Marie Sandtnerové kurzy vaření pro veřejnost zaměřené nejen na tradiční českou kuchyni. Od listopadu jsou v prodeji i dárkové poukazy na tyto jedinečné kurzy vaření. Více informací najdete na www.nzm.cz/pribeh-zemedelstvi-praha/kurzy-vareni nebo na kontaktním e-mailu kurzyvareni@nzm.cz. V Gastrostudiu také trénují zástupci Asociace kuchařů a cukrářů ČR na tuzemské i zahraniční soutěže.

Obchod Apetit