0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak zvládnout narozeninovou party pro děti?

Jak zvládnout narozeninovou party pro děti?
sdílet:
Vaše ratolest za pár dní oslaví narozeniny, a vy jste se rozhodli, že tentokrát nepůjde o klasickou oslavu v kruhu rodinném, ale že se pořádně rozšoupnete a uspořádáte dětskou party, o které se bude mezi dětmi v okolí mluvit ještě hodně dlouho. Přinášíme vám pár nápadů, které by vám při organizaci narozenin vaší ratolesti mohly pomoci.

Aby šlo všechno jako na drátkách

Jsou to narozeniny vašeho dítěte, a ne vaše, takže nechte výběr hostů na potomkovi. V každém případě mějte na paměti, že méně znamená více. Protože čím víc hostů pozvete, tím víc budete mít práce a nervů. Nezapomeňte na to, že pokud je vašemu dítěti do pěti let, je zvyklostí zvát hosty i s doprovodem. Na oslavě pro menší děti si pořádně promyslete, jestli bude součástí programu i rozbalování dárků – většinu dětí totiž pozorování vrstevníka, který dostává krásné hračky, zatímco ony samy nic, přivádí k šílenství.

Zlaté pravidlo dětské oslavy je, že ji řídí alespoň dva dospělí – jeden dohlíží na děti a druhý organizuje program. Pokud nechcete, aby se váš byt či zahrada v průběhu party změnily v kůlničku na dříví, je dobré si dopředu vymyslet aktivity, které děti zabaví (hledání pokladu, společenské hry, soutěže o ceny…). Nezapomeňte, že vydařená dětská oslava netrvá déle než dvě hodiny – pak začínají být děti z přemíry dojmů unavené a rozmrzelé. Koneckonců vy toho budete mít po dvou hodinách také dost.

Pohoštění

Pro menší děti většinou stačí dort a limonáda (vyzkoušejte osvědčenou ‚americkou limonádu‘). Malé děti bývají natolik unesené z oslavy, že jídlo je pro ně ztrátou času. Určitě ale nezapomeňte na něco k zakousnutí pro jejich doprovod!

U dortů pro nejmenší platí že čím barevnější, bláznivější a sladší, tím větší úspěch. My vám doporučujeme vyzkoušet naše oblíbené: žraločí dort nebo pirátskou loď.

U větších dětí je trefou do černého pizza – dá se jíst i při akci a navíc jde o jídlo, které většinou chutná i chronicky vybíravým dětem. Přejeme hodně štěstí a pevné nervy při organizování narozenin, na které vaše dítě nikdy nezapomene!

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Jak uvařit různé druhy rýže, aby byla vždy perfektní
  • Tipy a triky

Jak uvařit různé druhy rýže, aby byla vždy perfektní

Nemáte rýžovar a s vařením rýže pořád trochu bojujete? Přečtěte si naše rady v článku, podle kterých už bude vždy dokonalá! Byla by však škoda omezit se pouze na jeden druh a způsob její přípravy, vyzkoušejte rýži třeba divokou, červenou či...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
KVÍZ: Uměli byste uvařit jídla ze soutěže MasterChef?
  • Kvízy

KVÍZ: Uměli byste uvařit jídla ze soutěže MasterChef?

Soutěž MasterChef už má v Česku za sebou několik řad a jeho popularita neuvadá. Diváci můžou obdivovat talentované kuchaře, kteří se snaží uvařit jídla jako z michelinské restaurace. Někdy se to povede, někdy ne. Uměli byste honosná jídla...
Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami
  • Poradna

Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami

Létu sice už odzvonilo, začínající podzim však přináší stále spoustu příležitostí ke společenskému setkání. Dostali jste pozvánku na piknik nebo odpolední víkendové grilování s přáteli a lámete si hlavu, co donést jako pohoštění?...

Obchod Apetit