0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jedinečný zážitek v SaSaZu

jídlo na talíři
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Šéfkuchař Andy Tan znovu přináší to nejlepší z asijské kuchyně. Hosté se opět ponoří do autentických chutí a vůní asijského kontinentu a pomyslně procestují opravdovou Asii s jejími neopakovatelnými barevnými a chuťovými kombinacemi naservírovanými ve stylu prvotřídní evropské restaurace.

Inovativní přístup k asijské kuchyni opět zazářil při tvorbě nového menu v pražské restauraci SaSaZu. Šéfkuchař Andy Tan v něm skládá poctu tradičním pokrmům čínské, japonské i indonéské kuchyně. Všechna jídla ovšem ozvláštnil svým osobitým stylem, čímž tradičním pokrmům dodal moderní a nečekaný rozměr. Čínské knedlíčky dimsum tak naplnil v pokrmu Shanghai Bao směsí foie gras a hovězího masa, která v kombinaci s jemným květákovým pyré a se signature pepřovou omáčkou odráží jeho rukopis v duchu moderní asian fusion kuchyně.

Díky tomu jsou původně průhledné knedlíčky v Guagzhou Har Gow obarvené pomocí sépie načerno, naplněné kachní masem a doladěné omáčkou se základem ze sladké kukuřice. Chicken Wakadori je přitakáním Andyho indonéskému původu, vychází totiž z receptu jeho maminky a babičky na Ayam Kecap, skromného kuřecího jídla z Jávy. Andy mu grilováním na ohni dodal japonský podtón a vytvořil opravdu silný chuťový zážitek.

Chicken Wakadori

Další novinkou na jídelním lístku je Black Bean Cod Fish. Tento pokrm je populární ve všech asijských zemích, kde se od sebe liší jen omáčkou. Andy ho vybral, aby tak obohatil nabídku ryb na jídelním lístku, oživil ho ale svým pojetím. Vzniklo tak lehké jídlo, které kombinuje filet z tresky připravený na páře a servírovaný s omáčkou z černých fazolí a sójové omáčky a čerstvým salátem z asijských bylinek. Nově Andy na jídelní lístek přidal také dva vegetariánské pokrmy a to Tempech Vega s cukrovým hráškem, šalotkou, shiitake houbami a sójovou omáčkou a Tofu Vega, které kombinuje grilované tofu s nudlemi, edamame a dýní.

SaSaZu tak jako vždy nabízí návštěvníkům nečekaný a autentický smyslový zážitek, který potěší nejen jejich chuťové pohárky, ale díky kreativnímu designu jednotlivých pokrmů a jejich citlivě vybrané barevné kombinaci okouzlí také jejich zrak.

Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
  • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
  • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč