0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Kam o víkendu: festival jídla a pití Foodparade

Kam o víkendu: festival jídla a pití Foodparade
sdílet:
Vychutnejte si oběd v zámecké zahradě

Prázdniny jsou za námi, ale není proč smutnit. I podzimní sezona nabízí samé dobroty. Skvělé jídlo a pití je způsob, jak si ji opravdu vychutnat. A začněte hned první zářijový víkend.

Pražský zámek Troja opět propůjčí své zahrady festivalu Foodparade, na kterém své umění předvedou kuchaři z proslulých luxusních restaurací i kulináři z menších podniků. Letošní pátý ročník se koná 5. a 6. září vždy od 10 hodin až do večera. Přípravy a všechny novinky o Foodparade sledujte na Facebooku akce. Už se nemůžeme dočkat, až si s talíři plnými jídla a sklenkou vychlazených bublinek sedneme pod stromy v zámecké zahradě. Uvidíme vás tam také?

Polívková smršť

Polévka je grunt a na Foodparade můžete díky ní pomoci lidem po mozkové příhodě a úrazech hlavy. Chcete se zapojit? Po celou dobu konání víkendového festivalu si můžete koupit polévku, kterou uvaří šéfkuchaři Ondřej Slanina a Miloš Rozkošný. Výtěžek z prodeje půjde na konto obecně prospěšné společnosti ERGO Aktiv, která postiženým lidem zajišťuje bezplatnou rehabilitaci.

Pokud to o víkendu na Foodparade nestíháte, můžete si dát polévku od Polévkové smršti v říjnu na pražském Andělu. Zahřeje vás hned dvakrát: v žaludku i dobrým pocitem. 

 

 

Autor: jana.koprivova

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit