0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Kam zajít na dobrou kávu?

Kam zajít na dobrou kávu?
sdílet:

Ještě před pár lety se cesta za skvělým espressem rovnala celodennímu výletu. V dnešní době už ale na prvotřídní kávu narazíme doslova na každém rohu. V hipsterských kavárnách, bistrech, cukrárnách, restauracích, ale třeba i u stánku můžeme rozmazlovat naše chuťové pohárky a dodat tělu potřebnou vzpruhu.

Koluje vám v žilách kofein? Pak pravděpodobně máte zrekognoskovaný terén a moc dobře víte, ve které kavárně dostanete nejsilnější espresso, nejlahodnější flat white nebo sójové cappuccino. Čas od času ale není od věci, když člověk vyzkouší nové a neokoukané podniky. Připravili jsme pro vás průvodce po vyhlášených kavárnách, ve kterých dostanete přesně to, po čem toužíte - tedy výbornou kávu!

PRAHA

Ema Espresso Bar

Už dávno neplatí, že Ema mele maso. Ema totiž mele kávu, a dělá to opravu výborně. Pražská kavárenská síť EMA bezesporu patří k nejlepším podnikům ve městě. Espresso, flat white, cappuccino, americano, batch brew nebo affogato - to je jenom malý výčet kávových specialit, které si v Emě můžete objednat. Kromě skvělé kávy vás Ema překvapí i jednoduchým, a přesto útulným prostorem, ve kterém je radost posedět s kamarádkou nebo s kolegou. První EMA vznikla u Masarykova nádraží, v současné době ale naleznete její stejnojmenné "sestry" také na Palmovce a v Karlíně. 

Cukrárna Alchymista

Chcete uniknout od rušného velkoměsta? Ideální úkryt naleznete v Cukrárně Alchymista na Letné. Krásné místo, ve kterém se zastavil čas, si zamilujete na první dobrou. Případně na první ochutnání kávy, jež je opravdu lahodná. Doporučujeme, abyste si ke kávě objednali i kousek domácího dortu. Předem ale upozorňujeme, že Cukrárna Alchymista je tak trošku návykový podnik.

Coffee Room

Hand brew, batch brew, mocha, long black, ale i espresso nebo cappuccino. Vinohradská kavárna Coffee Room nabízí všechno, o čem milovníci kávy sní. Pestrá nabídka nápojů, výběrová zrna na mlýnku i příjemný prostor, který může připomínat amsterdamskou kavárničku. Pokud do Coffee Roomu vyrazíte, nezapomeňte si objednat i jejich legendární avokádový toust. Vězte, že nebudete litovat. 

Můj šálek kávy

Jsou kavárny, které vás nikdy nezklamou. A právě mezi takové můžeme s čistým svědomím zařadit i karlínský Můj šálek kávy. Prvotřídní kavárna není žádným nováčkem, a tak sebevědomě nabízí klasickou kávu i kávové speciality jako šťavíkovo-kávový gimlet či espresso tonic. Pokud se do kavárny vydáte v ranních hodinách, můžete si ke kávě objednat i snídani, kterou v "Šálku" umí na jedničku s hvězdičkou. 

BRNO

Café Momenta

O Brnu se proslýchá, že patří mezi nové kavárenské velmoci. A Café Momenta to jenom potvrzuje. Příjemná kavárna v centru Brna patří mezi místa, která byste neměli přehlédnout. Ať už si objednáte kávu, domácí sušenky, dezert nebo snídani, pokaždé budete spokojení. Momentálně mají na mlýnku zrna z pražírny Cogito Coffee, která jsou naprosto úžasná. Nenechte si tedy ujít jejich chuť a alespoň na moment se v Momentě zastavte. 

V Melounovém cukru

Nedokážete si představit kávu bez výborného dortu? Pak zavítejte do místa, kde cukrem opravdu nešetří. V Melounovém cukru nabízí vyfešákované dortíky, ze kterých vám budou oči přecházet. V útulné kavárně se navíc budete cítit jako doma, a proto se stává ideálním místem k přečtení oblíbené knihy nebo poklábosení s kamarádkou. Nezapomeňte si k jejich originálnímu dortu objednat i výběrovou kávu, kterou v Cukru opravdu umí. Je radost chodit do podniků, kde svou práci dělají s chutí a radostí.

SKØG Urban Hub

Nacházíte se v Brně, nebo jste se teleportovali do kodaňské kavárny? Tak právě tato myšlenka vám vyvstane na mysli hned po vstupu do SKØG Urban Hubu. Nádherný minimalistický prostor působí seversky, ale zároveň velmi útulně. Ve dvoupatrové kavárně si můžete dopřát nejen skvělou kávu, ale třeba i polévku, burger nebo výborný dortík. SKØG je jednoduše epicentrem brněnského kavárenského života, a nutno podotknout, že po právu. Pokud sem vyrazíte, určitě si nezapomeňte udělat rezervaci, jinak by se mohlo stát, že si na stůl pěkně dlouho počkáte. 

OSTRAVA

AlterNativa Café

Jedno velké překvapení! Tak bychom mohli nazvat podnik AlterNativa Café. Dechberoucí chuť kávy, domácí dezerty a skvělá atmosféra je totiž nedílnou součástí této kavárny, která se nachází v Ostravě-Porubě. Zkuste při příští cestě do Ostravy vyměnit ulici Stodolní za ulici 17. listopadu. Uvidíte, že vám poděkují nejen vaše játra, ale především vaše kavárenské srdce.

La Petite Conversation

Kousek Francie v Ostravě? To není oxymóron, nýbrž realita, kterou můžete zažít v kavárně La Petite Conversation v Tyršově ulici. Jistě vás potěší nejen místní káva, ale i snídaňové nebo obědové menu, které zasytí váš žaludek. 

Zdroj úvodní fotografie: Unsplash, Cyril Saulnier

Související články

Autor: Alžběta Rybářová

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit