0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Kávová esence Brazílie

Kávová esence Brazílie
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Každoročně Nespresso vytváří limitovanou edici kávy, která je netrpělivě očekávána všemi členy Nespresso Clubu. Milovníky kávy zavádí na další cestu objevování senzorických vlastností výjimečné kávy. Nejnovější limitovaná edice Cafezinho do Brasil se po obrovském úspěchu v roce 2016 vrací, aby opět nabídla intenzivní, výraznou a sametovou chuť. Vaše smysly zavede hluboko do samého srdce pestré Brazílie.

Cafezinho neboli ‚malá káva‘ je v brazilské portugalštině pojem, který je spjatý s uvítáním hostů šálkem kávy. Ať už se jedná o domácí návštěvu, nebo obchodní jednání, společné okamžiky s kávou příjemně posilují osobní pouto mezi všemi zúčastněnými. Káva je totiž do brazilského každodenního života hluboce zakořeněna a jen málokterá událost probíhá v její absenci – vřelé přivítání hostů, přátelské posezení i pracovní schůzky se neobejdou bez šálku dobré kávy.

Káva plná emocí kávová kapsle

Unikátní, aromaticky výrazná limitovaná edice Cafezinho do Brasil vychází z tamní barvité a živelné kávové kultury. Díky tomu, že tým Nespresso dal prostor samotným Brazilcům, aby co nejvěrněji popsali ideální chuť svého tradičního nápoje, káva věrně odráží atmosféru a aromatické vlastnosti typického brazilského cafezinho. Směs tak věrně odráží ryzí aroma a emoce, jak to cítí ti nejpovolanější – místní obyvatelé. Odtud pramení hořká chuť této kávy a její charakteristické aroma z pražení.

„Novou směs jsme vystavěli na základě hlubokých znalostí Brazilců o jejich národním nápoji. Chuťový profil, který nám místní lidé popsali, jsme rozklíčovali jako aroma vlašských ořechů, santalového dřeva a bylin. Pro jeho zachycení jsme použili zrna Arabica ze státu Espirito Santo na jihu Brazílie, kterým poloha blízko moře a velmi vlhký vítr dodává specifické aroma. Navíc jsme s vybranými farmáři zajistili ruční výběr pouze konkrétních zrn, která v sobě tyto nevšední tóny obsahují,“ řekl k limitované edici Alexis Rodriguez, ředitel pro vývoj nových káv společnosti Nespresso.

Výběr původu kávových zrn byl pro Cafezinho do Brazil stejně zásadní, jako u ostatních Nespresso směsí. Všechna použitá zrna pocházejí pouze z Brazílie. Vybraní agronomové a farmáři, s nimiž Nespresso intenzivně spolupracuje, pomohli vybrat nejlepší metodu pečlivého sběru zralých zrn. Ta podle jejich doporučení nesměla přijít do kontaktu se zemí, a tím si káva zachovala dar výjimečného aroma, které v šálku Cafezinho pocítíte v každém doušku.

Jak si ji vychutnat?

Cafezinho do Brasil je lahodně nahořklá směs vybraných káv Arabica z jihu Brazílie a zrna nasládlé odrůdy Bourbon tvoří sametovou texturu. V šálku pocítíte příjemné tóny vlašských ořechů, santalového dřeva a nezvyklé tóny bylin, které evokují rozmarýn a tymián. Na chuťové škále nese označení Intenzita 9. Doporučená velikost podávání je v menších šálcích jako espresso (40 ml). šálek kávy

Cafezinho do Brasil si můžete vychutnat i s mlékem. Připravte si kávu o velikosti 25 ml a doplňte ji našlehaným mlékem pro chutné cappuccino, ve kterém se spojuje sladkost mléka s aromatem soli, hořkostí a tóny vzniklými z pražení, které připomínají slané arašídy.

Další možností je přidat 40 ml kávy do 100 ml našlehaného mléka. Vznikne tak sladké latte macchiato, které se bude vyznačovat zaobleným tělem, aroma vlašských ořechů a lehce kouřovou dochutí.

Exotické kávové osvěžení si lze připravit pomocí zázvorového sirupu, 4–5 kostek ledu a kokosové vody. Stranou, ideálně v shakeru, si připravte vychlazené espresso Cafezinho do Brasil se dvěma kostkami ledu a přelijte jím sklenici se sirupem a kokosovou vodou.

Cafezinho do Brasil bude dostupné po omezenou dobu, do vyprodání zásob, celosvětově v Nespresso Boutiques, a také přes síť Center pro zákaznickou péči a online na www.nespresso.com od 5. 8. 2019 za cenu 124 Kč.

Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...

Obchod Apetit