0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Kdo je ve finále Vinařství roku

Kdo je ve finále Vinařství roku
sdílet:
V prvním ročníku nové soutěže Vinařství roku 2009 se ve finále utkají vinařství Moravíno, Sonberk, Vinné sklepy Valtice, Vinselekt Michlovský a Znovín Znojmo.

Odborná porota posuzuje práci vinařství během celého roku. Nejedná se tedy o klání, kde se rozhoduje mezi jednotlivými víny. Odborníci letos nominovali devadesát společností.


Síň slávy


Jméno vítěze zveřejní odborná porota 16. března na galavečeru v pražském Divadle Hybernia. Ten získá bronzovou plaketu a bude uveden do Síně slávy vinařství ČR zřizované v Národním vinařském centru ve Valticích. Titul pak bude moci užívat neomezeně dlouho. Do dalšího ročníku soutěže se může přihlásit ale až po deseti letech, aby měli šanci i další.

Večer plný vína a hudby

Na slavnostním vyhlášení vystoupí například Pavel Šporcl a umělci z muzikálu Baron Prášil. Druhá polovina večera bude věnována ochutnávce 100 nejlepších moravských a českých vín letošního ročníku Salonu vín, včetně vín od 5 finalistů soutěže Vinařství roku 2009. V rámci večera proběhne také charitativní aukce unikátně pojatých kolekcí špičkových vín od nominovaných vinařství.Výtěžek dražby poputuje na konto nadace Paraple.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...

Obchod Apetit