0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Kohoutková voda pro kamerunské lesy

Kohoutková voda pro kamerunské lesy
sdílet:
Litr za dvacku, dvacka za strom – od 17. do 23. března můžete pitím kohoutkové vody ve vybraných kavárnách podpořit obnovu lesů v Kamerunu.

Litrový džbánek vody za dvacet korun znamená jeden nově vysazený strom na obnovu horských mlžných lesů v kamerunském Kedjom-Keku. Tyto lesy jsou v oblasti důležitou zásobárnou vody. Akce Voda pro Kamerun, kterou vymyslelo občanské sdružení Kedjom-Keku, potrvá od 17. do 23. března 2013. Během těchto sedmi dnů budou vybrané kavárny nabízet vodu z kohoutku za symbolických 20 Kč za litr. Utržené peníze se použijí na výsadbu nových stromů v horských mlžných lesích v africkém Kamerunu. Každý litr prodané vody znamená jeden nový strom. Voda není drahá, a proto ani pomáhat vás nemusí stát spoustu peněz.

Kam na džbánek vody


Do akce Voda pro Kamerun se zapojí kavárny po celé České republice. Jejich mapu najdete na www.kedjom-keku.com. Projekt podpořily i známé osobnosti. Na spot s herci Pavlem Liškou a Markem Danielem se můžete podívat zde.

O Kedjom-Keku


Občanské sdružení Kedjom-Keku veškeré své úsilí věnuje rozvoji vzdělání ve stejnojmenné oblasti v severozápadním Kamerunu. Na jaře minulého roku postavili školu pro místní obyvatele. Jejich nejnovějším projektem je Voda pro Kamerun, kterým upozorňují na problém kácení a ubývání lesů v oblasti. Ty jsou důležitou zásobárnou vody a domovem rostlin a živočichů, z nichž mnohé nenajdete jinde na světě. Seznamte se s veselou partou Kedjom-Keku ve videu.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit