0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Květnové pivní festivaly

Květnové pivní festivaly
sdílet:
Pro fanoušky chmelového moku je v květnu připraveno několik velkých akcí. Vydat se můžete do Olomouce, Brna nebo Prahy.  

Olomouckou dostihovou dráhu zaplní stánky s výčepy


Pivo v areálu poteče proudem na tradičním pivním festivalu, kterého se zúčastní více než třicet pivovarů. Kromě známých značek budou mít návštěvníci možnost ochutnat piva z produkce malých regionálních pivovarů a různé pivní speciály.

Součástí programu jsou také koncerty hudebních skupin (např. Kryštof, Horkýže Slíže, No Name, Mig 21, Žlutý pes, Metalinda, Fleret či Turbo.)

Olomoucký pivní festival se bude konat od 12. do 15. května. Na dostihové dráze v městské části Lazce se uskuteční počtvrté.

Pivní festival v brněnské radnici


Obyvatelé a návštěvníci Brna si mohou dopřát ochutnávku zhruba dvaceti druhů piva od sedmi pivovarů skupiny K Brewery. Akce začíná 21. května. V minulosti se konala pod názvem Radniční dny s malými pivovary. Festival doprovodí sedm hudebních koncertů.


Český pivní festival


V pražských Letňanech probíhá Český pivní festival od 14. května. Celkem se představí osmdesát značek čepovaných piv. Zábava je připravena i pro rodiny s dětmi. Pivní gurmáni by určitě neměli minout ‚stan pivních profesionálů‘, kde budou mít návštěvníci možnost degustovat pěnivý mok pod dohledem odborných pivních sommeliérů.


Pivní gurmánství Prague Food Festivalu


Na spojení špičkové gastronomie a piva se mohou těšit i návštěvníci Prague Food Festivalu. Proběhne zde mimo jiné Mistrovství ČR v točení a servírování piva Stella Artois. Anebo se můžete vydat do Galerie pivního gurmánství. Festival probíhá od 28. do 30. května v Jižních zahradách Pražského hradu.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Co je to nezdravé hubnutí a jak škodí zdraví?
  • Zdraví a výživa

Co je to nezdravé hubnutí a jak škodí zdraví?

Internet i knihy jsou plné nejrůznějších způsobů, jak zhubnout. Od jablečné diety, přes nízkosacharidovou, bezlepkovou až po různé hladovky. Jenže ne každá cesta k hubenějšímu já je zdravá. Co si můžete nezdravým hubnutím způsobit? ...

Obchod Apetit