0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

La Bottega otevírá Linku

AD
linka la bottega
ZDROJ: Archiv
sdílet:

V samém srdci Prahy, nedaleko Masarykova nádraží, bylo oficiálně otevřeno nové bistro skupiny La Collezione, La Bottega Linka. Zatím nejluxusnější Bottegu s rukopisem italského šéfkuchaře Riccarda Lucqueho najdete v Havlíčkově ulici č.13 v domě, který je Pražanům znám jako sídlo prvorepublikového lahůdkářství Aloise Linky. V La Bottega Linka můžete jako v jediné ochutnat masa a ryby připravené ve speciální peci na dřevěné uhlí X-Oven.

Otevřenou kuchyň La Bottega Linka řídí a za jejím menu stojí šéfkuchař Lukáš Sedláček, jenž se do Linky přesunul ze sesterské La Bottega Tusarova. Menu obsahuje Itálií inspirovaná jídla, která se řídí třemi hlavními pravidly, spojujícími všechny restaurace La Bottega – čerstvostí, kvalitou a původem od místních dodavatelů. Samozřejmostí je obsáhlý výběr z vinného lístku či dalších archivních vín importovaných z Itálie.

linka la bottega

Největší zajímavostí a lákadlem nově otevřené La Bottega Linka je pec na dřevěné uhlí X-Oven. Ta dosahuje teploty až 400°C a umožňuje přípravu masa, ryb a zeleniny se zachováním autentických chutí a vůní, přičemž plně využívá unikátní, moderní systém pečení.

V surovém, designovém interiéru, navrženém ateliérem Qarta (který se mimo jiné proslavil například realizací projektu Corso Karlín) se snoubí moderní, industriální prvky, jako jsou ručně foukaná světla Bomma nebo bar ve stylu open shelving, s tradičním designem, respektujícím historii budovy.

linka la bottega

La Bottega Linka, Havlíčkova 1680/13, 110 00, Praha 1-Nové Město
linka@labottega.cz , +420 222 314 961

OTEVÍRACÍ DOBA
Po - So: 9:00 - 24:00
Ne: 9:00 - 22:00

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami
  • Poradna

Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami

Létu sice už odzvonilo, začínající podzim však přináší stále spoustu příležitostí ke společenskému setkání. Dostali jste pozvánku na piknik nebo odpolední víkendové grilování s přáteli a lámete si hlavu, co donést jako pohoštění?...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit