0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Labužnické tipy na víkend

Labužnické tipy na víkend
sdílet:
Tento víkend si přijdou na své všichni ti, koho spojuje láska k čokoládě a kávě.
  • Sladký život s čokoládou
Za sladkou čokoládou vyrazte tento víkend na Karlovarsko. Přímo v klášterním areálu v Ostrově právě probíhá výstava seznamující návštěvníky nejen s její historií a výrobou, ale i s prodejem a způsobem servírování této pochoutky. Návštěvníci si mohou prohlédnout oku lahodící čokoládové dorty, bonbony, historické formy na odlévání čokolády a další ukázky dobového nádobí. Jelikož se žádná výstava čokolády neobejde bez ochutnávky, je zde možnost nejen degustovat, ale i zakoupit pralinky z výrobny Koruna Pralines přímo z Ostrova na Karlovarsku. Více informací o probíhající výstavě najdete na www.dk-ostrov.cz.

  • Čokoládová pohádka v centru Prahy
Přímo v centru Prahy se pro milovníky této výtečné pochutiny otevřelo celé Muzeum čokolády Choco-Story. Zde se můžete ponořit do 2600 let dlouhé historie čokolády. Prohlédnout si unikátní sbírku historických obalů čokolády, dozvědět se dávnou historii kakaa a jeho cesty do Evropy nebo v předváděcím centru ochutnat čokoládové výrobky vyráběné přímo v muzeu. Otevřeno je denně, vždy od 10 do 19 hodin. Informace o vstupném a další zajímavosti najdete na www.choco-story-praha.cz.

  • Navštivte Coffee Museum
Tento víkend si na své přijdou i milovníci kávy, a to v Muzeu kávy v Praze. Expozice muzea se pyšní zajímavou sbírkou kuriózních, už dávno zapomenutých exponátů, jako jsou strojky pro přípravu kávy, pražení, mletí a servírování. Muzeum kávy najdete v Praze na Letné a otevřeno je denně od 11 do 18 hodin. Více informací najdete na www.coffeemuseum.cz.

Připravila Irena Vaňková

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...

Obchod Apetit