0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Lenivý start dne – brunch

Lenivý start dne – brunch
sdílet:
Chystáte se užít si líný den? Jeho součástí by měl být brunch. Jídlo podávané mezi snídaní a obědem, plné teplých i studených dobrot. Den by totiž neměl začínat křupinkami snědenými v poklusu, ale pomalou a dlouhou snídaní. Která se líně překulí do oběda. A ve dvou? Ve dvou se to nejlépe jí. Ale to už nejspíš dávno víte.

Snídaně nebo oběd? Brunch!

Brunch je specialitou anglosaských zemí. Je názvem jídelního období, které se nemůže rozhodnout, je-li snídaní na vidličku nebo lehkým obědem. V každém případě skvěle sluší intimním nedělním ránům. Co připravit, do zásoby, aby jeho příprava byla co nejsnazší, ale zároveň plná dobrot? Je to jednoduché. Součástí menu brunche by měla být teplá i studená kuchyně. Na talířcích by tak neměly chybět variace sýrů a uzenin. Kromě toho mohou být nedílnou součástí tohoto jídla lívance a palačinky nebo wafle. Případně můžete jako variantu pro sladkou tečku zvolit cheesecake, je totiž vítaným zdrojem ranní dávky proteinů, navíc nebesky chutná.

[[nid:36075]]

Pro brunch do postele byste měli mít jasno, na čem budete denní porci dobrot servírovat. Obecně platí, že talířků by mělo být pro dva lidi alespoň devět. Všechna jídla nemusí být teplá, může jít také o saláty, nakrájenou zeleninu s pažitkovým dipem a další varianty.

Pečivo může být tím, co vaši snídani s obědem v jednom může pořádně zhatit. Pokud ji servírujete vy, nechejte pečivo v mrazáku a ráno rozpečte na grilu. Nebo toasty připravte těsně před podáváním. Ty ale v českých poměrech nejsou tak oblíbené, jako křupavé housky. Součástí snídaně mohou být také croissanty a kvalitní marmeláda či džem. 

Dobrý plán je klíčem k úspěchu

Při výběru surovin mějte vždy na paměti, že je budete servírovat někomu, s kým si opravdu blízcí, takže by to mělo být to nejlepší z nejlepšího. Créme de la créme. Pokud plánujete brunchem překvapit svého partnera, měli byste vědět, jaké dobroty nachází na svých talířcích nejraději. Nachystejte tedy skladbu jídel podle vašeho uvážení, ale vždy s ohledem na to, co má rád ten druhý. Nádobí můžete připravit už večer, potraviny ale servírujte až ráno, aby nedošlo k jejich znehodnocení. Tedy pokroucení okrajů a dalším neestetickým komplikacím, ale také tím eliminujte možná zdravotní rizika, která potraviny ponechané dlouho v teple přinášejí.

Počítejte s tím, že brunch dokáže spolehlivě vymazat oběd z vašich denních plánů. Klidně tedy snídani pořádně protáhněte a dál se této aktivitě věnujte i v poledne. A pokud skladbu jídel zvolíte správně, nejen že nebudete mít pocit sytosti a únavy, ale navíc zjistíte, že k večeři vám stačí drobnost. Brunch je tedy ideálním řešením pro ty, kteří nechtějí trávit zbytečné hodiny v kuchyni.

Patříte k nim?

Několik tipů, co můžete v rámci brunche naservírovat

 1. Vejce Benedikt na toastu nebo vejce à la Florentine
 2. Pikantní fazolky
 3. Párky
 4. Cheesecake
 5. Rajčatové špízy s baby mozzarellou
 6. Nejrůznější pomazánky a domácí pečivo
 7. Sýry a kvalitní uzeniny
 8. Vejce v nejrůznějších podobách (zapečená či míchaná vejcevejce do skla, hemenex, omeleta...) 
 9. Smoothie
 10. Mimosu
   

…a dál je to na vás. Pokud milujete brunch, podělte se o něj s námi prostřednictvím Instagramu. Nezapomeňte nás označit @apetitoniline či hashtagem #apetitonline. Těšíme se na inspiraci z vaší kuchyně!

Apetit magazín

Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo
 • Tipy a triky

Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo

Guláš, svíčková a knedlo vepřo zelo, když je tahle trojice na poledním menu v restauraci, máme problém se rozhodnout. Pro dnešek máme ale jasno! Dejte si s námi to nejlepší knedlo vepřo zelo, máme pro vás tipy na jedno z nejlepších českých...
Jak na bezlepkový chléb?
 • Jak na to

Jak na bezlepkový chléb?

Ať už patříte mezi celiaky nebo chcete svůj jídelníček odlehčit, máme pro vás tipy, jak si doma připravit chutný bezlepkový chléb. Vyplatí se používat kupované bezlepkové směsi nebo je lepší spolehnout se na vlastní síly? Připravte si s...
Kombucha: Připravte si nápoj dlouhověkosti
 • Zajímavosti

Kombucha: Připravte si nápoj dlouhověkosti

Pozitivní účinky kombuchy na lidský organismus jsou známy již tisíce let. Jedná se o fermentovaný nápoj, který je díky živým kulturám bohatý na probiotika, antioxidanty a mnoho dalších prospěšných látek. Jak si kombuchu připravit doma? ...
AD
Stop plýtvání jídlem aneb Nekrmte koš!
 • Nakupujeme

Stop plýtvání jídlem aneb Nekrmte koš!

Věděli jste, že domácnosti jsou odpovědné až za 53 % potravinového odpadu? Tento alarmující údaj, zveřejněný organizací Zachraň jídlo, nám může posloužit jako odrazový můstek ke změně. Naučíme-li se lépe hospodařit, bude to mít pozitivní...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč