0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Letošní beaujolais nouveau je tady!

Letošní beaujolais nouveau je tady!
sdílet:
Minulý čtvrtek patřil svatomartinskému vínu, podzimní oslavy mladého vína tím však nekončí. Ode dneška budete moci ochutnat také letošní beaujolais nouveau. Jeho první lahve se dle tradice otevírají třetí listopadový čtvrtek.

Svátek mladého francouzského vína beaujolais vznikl původně jako regionální tradice. Rychle však překročil hranice Francie a od padesátých let minulého století se stal po celém světě známou a oblíbenou francouzskou tradicí. Oslavám a degustacím beaujolais nouveau patří vždy třetí čtvrtek v listopadu.

Víno beaujolais nouveau má jasnou rubínovou barvu, je lehké, ovocité a svěží a velmi příjemně se pije. Stejně jako u svatomartinského vína platí, že není vhodné k archivování a vypít byste ho proto měli do jara, pak klesá jeho svěžest.

Letošní beaujolais nouveau můžete od 18. listopadu ochutnat ve vybraných vinotékách a dalších gastronomických podnicích. Beaujolais nouveau bývá také v nabídce restaurací, které degustaci často doplňují o menu ve francouzském stylu.

Kde ochutnat letošní beaujolais nouveau:Praha

Brno
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Škola vaření: chilli omáčka
  • Tipy a triky

Škola vaření: chilli omáčka

Tomu říkáme vášeň! Domácí chilli omáčka inspirovaná asijskou kuchyní vás roztetelí a dodá letnímu vaření říz.   ...
Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět
  • Jak na to

Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět

Připravte pro hosty na zahradní party originální pochoutky, po kterých se budou moci utlouct. Vybrali jsme jich pro vás některé, se kterými nemůžete šlápnout vedle. Od drobných předkrmů pro první návštěvníky, přes hlavní chod...
Jak na konzervování ovoce a zeleniny?
  • Tipy a triky

Jak na konzervování ovoce a zeleniny?

Mohlo by se zdát, že domácí konzervování už patří minulosti. Nicméně naše babičky se na zimu vždy poctivě připravovaly a měly díky němu vystaráno. Tak proč to nezkusit také? Poradíme vám, jak vybrat správnou metodu pro různé druhy ovoce a...

Obchod Apetit