Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Medicína pro vaši myčku: Jak ji udržet ve formě?

AD
nádobí v myčce
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Myčka nádobí je nezbytným doplňkem každé moderní kuchyně. Šetří peníze, přírodu i čas, který můžete věnovat rodině. Ale i tento užitečný přístroj potřebuje péči, aby dobře sloužil a při každém spuštění dokonale umyl nádobí.

Věděli jste, že pro dosažení optimálního výkonu byste měli myčku čistit minimálně jednou za měsíc? I ta nejmodernější myčka se musí vyrovnat s odolnou špínou, mastnotou a zbytky jídla, které ulpí na nádobí. Tyto zbytky se mohou hromadit ve skrytých záhybech a zákoutích vnitřního prostoru přístroje a způsobit, že se při zanedbané údržbě sníží účinek mytí.

Uvnitř se také může tvořit minerální nános z vody, a to na místech, která jsou jen obtížně přístupná – například tryskách a topném tělese. Proto je vhodné nejméně jednou za měsíc použít účinný čistič myčky Finish*, který odstraní usazeniny a špínu a zaručí, že bude vaše myčka ve formě a nádobí dokonale čisté.

* Pro 100% lepší vyčištění od mastnoty a vodního kamene – v porovnání s mytím za použití pouze Finish All in Max 1 tablet na mytí nádobí, 65°C Universal program, tvrdost vody 16°dH .

Tvrdá voda je problém, pomůže sůl

Účinnost mytí může výraznou měrou ovlivnit i tvrdost vody. Pokud do myčky proudí tvrdá voda, může docházet k usazování vodního kamene nejen uvnitř přístroje, ale také na samotném nádobí. V takovém případě je doporučeno použít kvalitní sůl jako třeba od značky Finish*, která účinně napomáhá změkčení vody, a tak nejen chrání myčku, ale také zvyšuje čisticí efekt mycího prostředku.

*Pro 100% lepší ochranu myčky před vodním kamenem – v porovnání s mytím za použití pouze Finish All in 1 Max tablet na mytí nádobí, 50°C ECO + Vario Speed program, tvrdost vody 21°dH.

I myčka si zaslouží deodorant

Zápach nemá rád nikdo. Platí to u lidí, ale také nádobí, a dokonce i u myčky. Kromě pravidelné údržby čističem je proto vhodné použít také osvěžovač, který zaručí, že při každém otevření ucítíte místo nepříjemných pachů příjemné aroma. Vyzkoušejte například osvěžovač myčky Finish*, u kterého si můžete vybrat neutrální vůni Fresh Scent nebo svěží tóny citronu a limetky.

*Pro 100% lepší svěžest mezi jednotlivými mytími – v porovnání s mytím za použití pouze Finish All in 1 Max tablet na mytí nádobí. Metoda testování neutralizace zápachu (MOC), panel 20 proškolených hodnotitelů.

Důležitá je nejen čistota, ale i lesk

Je to skvělý pocit, přejet prstem talíři a uslyšet při tom onen uspokojivý zvuk, který umí vyvolat pouze dokonale lesklé nádobí. Použijte leštidlo Finish Shine & Protect, které smyje i odolné zbytky jídla a zbaví vás skvrn a povlaku nejen na talířích, ale také na příborech a sklenicích. K dispozici je s neutrální vůní nebo svěžím nádechem citrusů.

TIP: Jak zaručit komplexní péči o myčku?

Účinky podpůrných prostředků při každém mytí zajistí tablety Finish Quantum Max. Kombinují v sobě funkce soli, leštidla, ochrany myčky proti vodnímu kameni i odstranění nejsilnějších nečistot a mastnoty. Poradí si i s čajovými skvrnami, jsou účinné i při nízkých teplotách a chrání také filtr myčky.

Apetit magazín