0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Medicína pro vaši myčku: Jak ji udržet ve formě?

AD
nádobí v myčce
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Myčka nádobí je nezbytným doplňkem každé moderní kuchyně. Šetří peníze, přírodu i čas, který můžete věnovat rodině. Ale i tento užitečný přístroj potřebuje péči, aby dobře sloužil a při každém spuštění dokonale umyl nádobí.

Věděli jste, že pro dosažení optimálního výkonu byste měli myčku čistit minimálně jednou za měsíc? I ta nejmodernější myčka se musí vyrovnat s odolnou špínou, mastnotou a zbytky jídla, které ulpí na nádobí. Tyto zbytky se mohou hromadit ve skrytých záhybech a zákoutích vnitřního prostoru přístroje a způsobit, že se při zanedbané údržbě sníží účinek mytí.

Uvnitř se také může tvořit minerální nános z vody, a to na místech, která jsou jen obtížně přístupná – například tryskách a topném tělese. Proto je vhodné nejméně jednou za měsíc použít účinný čistič myčky Finish*, který odstraní usazeniny a špínu a zaručí, že bude vaše myčka ve formě a nádobí dokonale čisté.

* Pro 100% lepší vyčištění od mastnoty a vodního kamene – v porovnání s mytím za použití pouze Finish All in Max 1 tablet na mytí nádobí, 65°C Universal program, tvrdost vody 16°dH .

Tvrdá voda je problém, pomůže sůl

Účinnost mytí může výraznou měrou ovlivnit i tvrdost vody. Pokud do myčky proudí tvrdá voda, může docházet k usazování vodního kamene nejen uvnitř přístroje, ale také na samotném nádobí. V takovém případě je doporučeno použít kvalitní sůl jako třeba od značky Finish*, která účinně napomáhá změkčení vody, a tak nejen chrání myčku, ale také zvyšuje čisticí efekt mycího prostředku.

*Pro 100% lepší ochranu myčky před vodním kamenem – v porovnání s mytím za použití pouze Finish All in 1 Max tablet na mytí nádobí, 50°C ECO + Vario Speed program, tvrdost vody 21°dH.

I myčka si zaslouží deodorant

Zápach nemá rád nikdo. Platí to u lidí, ale také nádobí, a dokonce i u myčky. Kromě pravidelné údržby čističem je proto vhodné použít také osvěžovač, který zaručí, že při každém otevření ucítíte místo nepříjemných pachů příjemné aroma. Vyzkoušejte například osvěžovač myčky Finish*, u kterého si můžete vybrat neutrální vůni Fresh Scent nebo svěží tóny citronu a limetky.

*Pro 100% lepší svěžest mezi jednotlivými mytími – v porovnání s mytím za použití pouze Finish All in 1 Max tablet na mytí nádobí. Metoda testování neutralizace zápachu (MOC), panel 20 proškolených hodnotitelů.

Důležitá je nejen čistota, ale i lesk

Je to skvělý pocit, přejet prstem talíři a uslyšet při tom onen uspokojivý zvuk, který umí vyvolat pouze dokonale lesklé nádobí. Použijte leštidlo Finish Shine & Protect, které smyje i odolné zbytky jídla a zbaví vás skvrn a povlaku nejen na talířích, ale také na příborech a sklenicích. K dispozici je s neutrální vůní nebo svěžím nádechem citrusů.

TIP: Jak zaručit komplexní péči o myčku?

Účinky podpůrných prostředků při každém mytí zajistí tablety Finish Quantum Max. Kombinují v sobě funkce soli, leštidla, ochrany myčky proti vodnímu kameni i odstranění nejsilnějších nečistot a mastnoty. Poradí si i s čajovými skvrnami, jsou účinné i při nízkých teplotách a chrání také filtr myčky.

Apetit magazín

5 večeří, které vás nepošlou hned do postele
  • Jak na to

5 večeří, které vás nepošlou hned do postele

Po vánočním hodování míváme chuť na lehčí ale výživná jídla, v nichž nechybí dávka bílkovin. Ať už si dáte Asií inspirovanou polévku, dýňovou frittatu nebo krůtí karbanátky, po všem se budete cítit sytě, přitom lehce a fit! ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč