0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Menší rodinná oslava – piknik

Menší rodinná oslava – piknik
sdílet:
Chystáte se na menší rodinnou oslavu nebo jen toužíte uniknout za hranice všedních dní? Předpověď počasí je příznivě nakloněná? Neseďte doma a vyrazte na piknik!

Co vzít s sebou?

Nejdříve si naplánujte místo, kde byste rádi piknikovali. Ideální je kopec s pěkným výhledem či klidný břeh řeky. V každém případě by ale cíl neměl být daleko od silnice, protože nikomu se nechce v den oslavy dlouho tahat košíky s jídlem.

Mějte na paměti, že do piknikového koše se vyplatí kromě jídla přibalit i repelent proti hmyzu, krém na opalování, igelitový pytel na odpadky a kysličník s náplastí (nejen pokud máte malé zvídavé děti). Samozřejmostí jsou ostrý nůž, papírové talířky, ubrousky, plastové příbory a obyčejná voda na omytí rukou i ovoce. Hodit se budou i kečup či hořčice (k masu), případně sůl a pepř. Hlavně nezapomeňte na klíčovou věc: otvírák na víno.

Jídlo

Slovo piknik pochází z francouzského ‚pique-nique‘, které znamená ‚co je zrovna k jídlu‘.  Při přípravě piknikového koše se fantazii meze nekladou, ale nikdy nic nezkazíte grilovaným či pečeným kuřetem, lahví vína a chuťovkami jako olivy či kousky sýra. V každém případě se vyhněte pokrmům, které obsahují majonézu nebo se rychle kazí. Dětem vezměte obložené chleby a jako dezert přibalte čerstvé ovoce. Piknikovým hitem je meloun!

Mějte na paměti, že piknik není jen o jídle. Pokud jste rodiči malých dětí, přibalte fotbalový míč či frisbee, abyste si den všichni pěkně užili.  A myslete i na to, že se vaše ratolesti časem pobíháním unaví a rády si chvilku posedí – aby se to obešlo bez breku a špatné nálady, vezměte s sebou omalovánky nebo obrázkovou knížku. Nezapomeňte ani na deku, na které se všichni můžete rozvalit!

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Co je to nezdravé hubnutí a jak škodí zdraví?
  • Zdraví a výživa

Co je to nezdravé hubnutí a jak škodí zdraví?

Internet i knihy jsou plné nejrůznějších způsobů, jak zhubnout. Od jablečné diety, přes nízkosacharidovou, bezlepkovou až po různé hladovky. Jenže ne každá cesta k hubenějšímu já je zdravá. Co si můžete nezdravým hubnutím způsobit? ...

Obchod Apetit