0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Milujeme cukroví!

Milujeme cukroví!
sdílet:

Pečení vánočního cukroví jsme v redakci propadly už v říjnu, kdy jsme pro vás připravovali vánoční číslo.

Pečení vánočního cukroví jsme v redakci propadly už v říjnu, kdy jsme pro vás připravovali vánoční číslo. Jak vyplynulo z průzkumů pro tuk na pečení Hera, bude nás zanedlouho následovat většina českých hospodyněk - vlastní cukroví si údajně peče 80 % českých domácností a průměrně se v jedné domácnosti napeče 8 druhů cukroví.

Vánoční cukroví je pro nás podle průzkumu druhou nejčastější asociací spojenou s Vánoci, tedy hned po dárcích. Ostatně na vánoční tabuli ho má také jako moučník po štědrovečerní večeři 88 % domácností.

Jak to tak podle čísel vypadá, pečení vlastního vánočního cukroví se jen tak nevzdáme. Domácí cukroví se stále peče ve 4/5 domácností, vánoční pečivo nakupuje pouze 6 % domácností (tipy a rady, kam pro cukroví, najdete ve vánočním čísle Apetitu).

Nejčastěji se v rodinách napeče 6 – 10 druhů cukroví (zhruba v polovině domácností), ve čtvrtině domácností si vystačí jen s 1 – 5 druhy. Suverénně nejoblíbenějšími druhy jsou vanilkové rohlíčky a linecká kolečka, které připravují v 80 % pečících domácností. Následují pracny (60 %) a plněné ořechy s vosími hnízdy (50 % domácností).

My jsem pro vás letos napekli devatero druhů cukroví. Pokud tedy nemáte vlastní oblíbený a osvědčený recept, nebo chcete některý druh vyměnit, nenechte si ujít vánoční číslo Apetitu.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Naučte se brynzové halušky
  • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit