0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Mimozemsky zdravé vánoční cukroví

Mimozemsky zdravé vánoční cukroví
sdílet:
Vánoce se kvapem blíží a všichni jako každý rok pečou cukroví. Rohlíčky, perníčky nebo linecké určitě zvládne každý, ale co letos vyniknout něčím originálním? Zelené pečivo z vesmíru podle receptu mimozemšťana Alzáka překvapí každou návštěvu.

Jeho tajnou přísadou je prášek z čaje matcha, který kromě zdraví prospěšných antioxidantů a povzbuzujícího teinu pomáhá i hubnout. A to se o Vánocích hodí dvojnásob! Jeho sladce nahořklá chuť se s chutí tradičního cukroví doplňuje lépe, než se na první pohled může zdát.

Nejlépe čaj matcha vypadá ve světlých těstěch, která zbarví krásně do zelena. Při jeho použití je třeba si dát pozor na dvě věci: Zelené cukroví nevydrží tak dlouho jako to klasické, spotřebovat by se mělo do dvou až tří týdnů. Je nutné ho péct na nižší teploty, jinak zhnědne a zhořkne. A protože hořkým cukrovím člověk nikoho nepotěší, jsou na přípravu vesmírného pečiva ideální moderní trouby, kde můžeme teplotu kontrolovat do posledního stupně.

Zbývá otázka, čím cukroví vykrájet. Na Alze, která už není jen obchodem s elektronikou, jsou na výběr spousty různých vykrajovátek a cukrářských potřeb. Nakoupeno? Hurá do pečení!

Zelené pečivo z vesmíru

Suroviny

  • 300 g hladké mouky
  • 250 g másla
  • 20 g čaje matcha
  • 150 g moučkového cukru
  • 1 vanilkový cukr
  • 2 žloutky
  • citronová kůra (nejlépe bio)

 

Na dokončení

  • dýňová semínka
  • džem 

 

Postup

Z mouky, másla, čaje matcha, obou cukrů a žloutků vypracujeme těsto. Zabalené ve fólii ho necháme hodinu v odpočívat v lednici. Poté ho rozválíme asi na 3mm tloušťku a vykrájíme kolečka, do nich lehce prstem vymáčkneme dva otvory ve tvaru očí a získáme tak roztomilé mimozemské hlavičky. 

Přesuneme je na plech vyložený pečicím papírem a pečeme maximálně 10 minut v troubě předehřáté na 180 stupňů. 

Pro dokonalý tvar mimozemšťana Alzáka po upečení ozdobíme vrch každé hlavy dýňovým semínkem, které bude připomínat anténku. Přilepit ho můžeme třeba dýňovým džemem. Pak už jen cukroví teleportujeme na talíře nebo do misek a užijeme si s rodinou originální, ale především klidné a pohodové Vánoce.

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč