0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Na návštěvě u sommeliera

víno
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Jak vybrat to pravé víno? Pro někoho pomalu nadlidský úkol, pro někoho naopak zcela jednoduchá záležitost. Sommelier Milan Juřica nás pozval na návštěvu a podělil se s námi o své tipy na ta zajímavá a neopomenutelná vína z nabídky Marks & Spencer. Teď už si při výběru vína vždy budete vědět rady.

Marks & Spencer je přední britský maloobchodní prodejce. Potraviny a oblečení nabízí v obchodech po celém světě a online. Díky inovacím, kvalitě a nabízenému sortimentu zákazníci ví, že v M&S nakoupí jídlo pro každou příležitost - ať již se jedná o zdravé suroviny na vaření, kvalitní vína lahodné pokrmy z celého světa anebo o pohodlné jídlo na cesty. 

Vína M&S CLASSICS

Vinotéka Marks & Spencer je neustálým zdrojem nových druhů vín z celého světa. Za její úctyhodnou nabídkou stojí tým profesionálních vinařů a zkušených sommeliérů, kteří úzce spolupracují s desítkami vinic po celém světě. Nejnovějším výsledkem neúnavné mise vinařů Marks & Spencer je exkluzivní řada vín M&S CLASSICS, kterou tvoří ty nejpopulárnější odrůdy vinné révy současnosti. Najdete mezi nimi například svěží a ovocné Côtes de Provence rosé z jihu Francie, lahodné, ovocné, vybalancované víno Pinot Grigio ze severu Itálie anebo třeba rafinovanou, komplexní a v dubových sudech vyzrálou Rioju ze Španělska a mnoho dalších kvalitních vín.

Základ řady M&S Classic je postaven na 18 druzích vína převážně z tradičních regionů Evropy. Ještě letos se milovníci vína mohou těšit na dalších 16 lahví, které představí to aktuálně nejlepší z Nového světa – tedy z Austrálie, Nového Zélandu, Jižní Afriky, Spojených států amerických či Jižní Ameriky.

Edice vín THIS IS

Vybrat si to pravé víno může bý velmi snadné. Tým expertů z Marks & Spencer připravil nejkvalitnější bílá a červená vína oblíbených odrůd z proslulých vinic světa a označil je jednoduchými barevnými etiketami se stručným popisem pro co nejsnadnější výběr. Nová edice vín potěší všechny, kteří se potřebují rychle zorientovat v charakteristice a chuti lahodných hroznů.

Pár rad pro snadnější výběr vína

Jestliže tápete při výběru neznámého vína, přečtěte si pozorně etiketu a hledejte chutě, o kterých víte, že je máte rádi. Pokud vám například chutnají třešně, zvolte třeba M&S CLASSICS Bourgogne Pinot Noir, které je chutí zralých třešní nabité. Při vybírání lahve k určitému pokrmu se zaměřte na chuť, která v  pokrmu převažuje – např. krémový, výrazněji slaný, dokysela. Slané jídlo dává vyniknout ovocným tónům ve víně a snižuje hořkost, zatímco kyselejší nebo krémový recept vyváží víno, které má vysokou kyselost.

Právě proto se bude Chardonnay, které zrálo v dubovém sudu, se výborněhodí především ke kuřecímu masu, lososu či dalším rybám i bohatým, krémovým polévkám. Jste-li stále na vážkách, sáhněte po vínu ze stejného regionu, jako je vaše večeře. Není náhoda, že francouzské sýry si skvěle sednou s lahví vína ze stejné oblasti – tato vína byla po staletí upravována a vylepšována, aby vytvořila perfektní spojení s místní kuchyní. A nezapomeňte jednou za čas sáhnout po něčem novém, abyste si neustále rozšiřovali svou paletu. Pokud například vždy trváte na bílém, vyzkoušejte příště nějaké bílé šumivé, poté rosé a o něco později lehčí červené. 

V následujícím videu se s vámi sommelier Milan Juřica podělí o své tipy na skvělá vína. 
 

Sommelier: Milan Juřica
Redaktorka: Darina Sieglová
Video: JÄGR Production
  

Marks & Spencer výběr Milana Juřici:

  • Cava Brut, M&S , Španělsko
  • Bourgogne Chardonnay, M&S Classics , Francie, 2018
  • GAVI, M&S Classics, DOCG, Itálie, 2019
  • Rioja Reserva, Lomas Del Marqués, M&S Classics, DOC, Španělsko, 2014
  • Cabernet Sauvignon, Burra Brook, Austrálie, 2019
  • Messapi Aglianico del Vulture, Itálie, DOC, 2017

Apetit magazín

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout
  • Tipy a triky

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout

Olivovému oleji se připisují skvělé účinky jako dlouhověkost a zdraví. Je nedílnou součástí středomořské stravy, oblíbený je však po celém světě. Jaký typ olivového oleje si pořídit na salát, s kterým vařit a co znamenají názvy na etiketách...
5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
  • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
  • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč