0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Na večeři do kina? Proč ne!

popcorn
ZDROJ: Pexels.com
sdílet:

Večeře a potom kino. Tak pro mnohé Američany vypadá typické rande, ale utratit přes 100 dolarů za večer s nejasným koncem se v době ekonomické krize už nikomu nechce. A tak zatímco se samotná kina i restaurace potýkají s nízkou návštěvnosti, jejich spojení se stává velkým trendem. Kina, ve kterých se můžete i rozumně najíst, jsou za oceánem na vzestupu.

O tom, že se zdánlivě jednoduchý nápad „více za méně peněz a v kratším čase“ vyplácí, svědčí tržby. Zatímco americká veřejnost téměř vůbec neutrácí, v kinech, kde k filmu dostanete i pizzu či hamburger, rostou tržby. V Cinebarre vydělali v prosinci o 25 % více než v tom samém čase loni. „Jídlo není pětihvězdičkové, ale vše vyrábíme sami podle našich receptur. Nestačí, aby bylo jídlo dobré pro kino, musí být dobré samo o sobě,“ vysvětluje Terrell Brally, výkonný ředitel společnosti Cinebarre, která kina provozuje. „Čas věnovaný večeři a návštěvě kina jsme zlevnili a zkrátili, páry tím ušetří i na hlídání dětí, které nechaly doma,“ dodal Brally.

Je libo šampaňské a kaviár?

Zatímco Cinebarre ohlásili otevření jednoho dalšího kina, australská společnost provozující kinosály s názvem Gold Class se jich chystá otevřít hned padesát během pěti let a nápad restaurace a kina v jednom se chystají dovést k dokonalosti. V kinosále budou na návštěvníky čekat pohodlné židle, polštářky, deky a chybět nebude ani tlačítko, kterým si zavolají číšníka. Jejich vinný lístek by obstál v konkurenci velmi dobrých restaurací a na menu mají být kromě salátů, burgerů i tacos s kachními prsíčky či biopotraviny lokální produkce.

Většina kin, které nabízejí spojení večeře a filmu, drží ceny vstupenek na 10 dolarech, ceny jídla se pak pohybují v té samé rovině. V luxusním kině Gold Class zaplatíte za lístek okolo 27 dolarů, za vybrané pokrmy pak přes 15 dolarů.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?
  • Jak na to

Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?

Stravujete se vegansky, ale nedokážete si představit snídani bez míchaných vajec? Ať už se snažíte omezovat příjem živočišných potravin nebo si jen chcete rozšířit jídelníček o nová jídla, tahle míchaná „vejce bez vajec“ prostě musíte...

Obchod Apetit