Nakupovat lokální potraviny můžete i v zimě

sdílet:
Kam pro zeleninu, když nejsou farmářské trhy?

V zimních měsících je většina farmářských trhů zavřena nebo fungují jen omezeně. I přesto můžete lokální potraviny nakupovat dál, a to v kamenných prodejnách s nabídkou potravin od tuzemských farmářů. Mezi nejrozšířenější patří Český grunt a Sklizeno. Další možností jsou stále oblíbenější bedýnky nebo přímý nákup od farmáře.

Kamenné obchody nabízejí stejně kvalitní tuzemské potraviny od malých regionálních producentů, jaké seženete na farmářských trzích. Některé prodejny nabízejí kromě sezonní zeleniny i biomaso, kvalitní mléko, jogurty, sýry, vejce, čerstvé pečivo nebo domácí uzeniny. Nabídka potravin se mění podle sezony. Obchody dnes najdete v každém větším městě.

Další možností, jak nakupovat lokálně, je projekt www.najdisisvehofarmare.cz, který sdružuje kontakty na oblíbené farmy. Stačí si jen vybrat, a můžete nakupovat přímo od farmářů.

Naši redakci v poslední době zaujal systém bedýnek, které vám doručí přímo domů. Najdete v nich různé druhy sezonní zeleniny nebo ovoce od zemědělců, často v biokvalitě, mléčné výrobky, čerstvé maso nebo pivo z minipivovarů, víno a ovocné šťávy. Bedýnka obvykle stojí od 200 Kč a její obsah si vyberete sami podle svých chutí a přání. Podívejte se například na www.bedynky.cz, najděte si nejbližší dodavatele a začněte bedýnkovat. 
 

Připravila Irena Vaňková
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit