0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR hlásí...

Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR hlásí...
sdílet:
Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR po vítězství na světové soutěži v Singapuru rozhodně neusnul na vavřínech. Naopak! Pilně se připravuje na další letošní výzvu, kterou bude Světový pohár v Lucembursku.

Na Lucemburk!

Tradiční soutěž v Lucembursku je nesmírně prestižní. Je to zřejmě druhá nejvýznamnější světová kulinářská soutěž pořádána Světovou asociací kuchařů (AKC ČR je členem této asociace). Letos se klání zúčastní 30 týmů z celého světa. „Bude to velký boj. V Lucembursku bude soutěžit evropská i světová špička. My se ovšem nebojíme a pokusíme se přívézt pěkné umístění,“ říká Tomáš Popp, manažer týmu. V akci národní tým přímo v Lucembursku můžete vidět 25. 11. (teplá kuchyně) a 28. 11. (studená kuchyně).

 

Nejdřív je trénink...

Český nároďák trénuje v Národním zemědělském muzeu v Praze, kde má svoji plně vybavenou „tělocvičnu“. Tréninky jsou zaměřené na obě disciplíny. První z nich je příprava tříchodového menu pro 110 osob. Druhá disciplína se jmenuje Kuchařské a cukrářské umění. Je to vlastně prezentace více disciplín a druhů menu – dezerty, skulptura, pětichodové menu, finger foods, osmiporcová mísa apod. „Právě zmíněná tělocvična, jak říkáme kuchyni v Národním zemědělském muzeu, je rozdílový bod. Můžeme se soustředit na jednotlivé kroky každého člena týmu při práci. Máme možnost vše detailně naplánovat a vyzkoušet apod.,“ říká Popp. V září proběhl velký trénink při kterém členové týmu připravovali tříchodové menu pro 85 osob. Tím prošel tým prvním ze tří předsoutěžních ostrých testů.

 

Držte palce!

Víte, že můžete vyrazit fandit národnímu týmu do Lucemburska? Všichni jeho členové budou moc rádi! Přímo na soutěži je můžete vidět vařit 25. listopadu. Kuchyně jsou prosklené, takže uvidite, jak jim jde práce od ruky! 

Sledovat tým a jeho úspěchy ale můžete i na jeho stránkách www.narodnitymkucharu.cz, Facebooku či Instagramu.

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit