0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Nejlepší tuzemská piva: Medium, Mušketýr a Břežňák

sklenice piva
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

Do Tábora se minulý týden sjeli milovníci piva. Probíhal tu totiž už 19. ročník Reprezentačních slavnosti piva a minerálních vod. Na akci, která patří k největším v tuzemsku, soutěžilo o Českou pivní pečeť rekordních 67 pivovarů s 300 pivními vzorky.  Slavnosti, které až na Plzeňský Prazdroj neignoruje prakticky žádný významný ani malý český pivovar, letos přilákaly i pět pivovarů ze Slovenska a po jednom z Polska a Belgie. Degustátoři z řad sládků a výrobních ředitelů vybírali ta nejlepší piva z výčepních piv, ležáků, kvasnicových piv a speciálů.

Známé pivovary i malí výrobci piv mezi sebou soutěžili ve 13 kategoriích. Českou pivní pečeť v hlavní kategorii světlé výčepní pivo získal pardubický Pivovar Pernštejn. Prvenství mezi tmavými výčepními pivy si odvezl slovenský Pivovar Popper, za nejlepší světlý ležák porota vybrala Medium, jedenáctiprocentní pivo z Pivovaru Starobrno.

 • V kategorii tmavý ležák se z úspěchu radoval benešovský Pivovar Ferdinand, nejlepším světlým prémiovým ležákem je Jubilejní ležák z Královského pivovaru Krušovice. Tomu připadl i titul Extra pivní pečeť.
   
 • Tmavým speciálům kraloval Žatec Xantho, světlým Konrad Jocker, který vyrábí Pivovar Hols z Vratislavic. Zlatou pivní pečeť za polotmavé pivo získal Herold Bohemian Granát z březnického Pivovaru Herold.
   
 • První místo v kategorii nealkoholických piv si z Tábora odvezl Pivovar Litovel, který loni vyhrál kategorii světlých výčepních piv. V kategorii piv se sníženým obsahem cukru zvítězil Pivovar Svijany s pivem Fitness. Podruhé také soutěžily pivovary v kategorii kvasnicové pivo. Nejvyšší ocenění poroty v ní získal Hubertus z Pivovaru Hubertus Kácov.
   
 • Odborníci také hodnotili piva z minipivovarů. Porotcům shodně nejvíc chutnala světlá dvanáctka Dobřanská Hvězda a stejnojmenná tmavá čtrnáctka z Pivovaru, Hotelu a Restaurantu Modrá Hvězda v Dobřanech.

V Táboře soutěžily také minerální vody o titul Zlatý český pramen. Mezi přírodními minerálkami zvítězila Brusnianka sýtená a v kategorii ochucených minerálních vod uspěl Excelsior citron.

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná
 • Tipy a triky

Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná

Jedno z jídel, které je nejlepší konzumovat ještě úplně horké, ideálně právě vytažené z trouby. Křupavé těsto, táhlý sýr, lahodná náplň. Milujeme ji a víme jak si skvělou pizzu připravit. Naučte se těsto, na které můžete skládat...
Domácí jsou nejlepší: bramborové hranolky
 • Tipy a triky

Domácí jsou nejlepší: bramborové hranolky

Bramborové hranolky zdravě? Vynechte fritézu a rozpalte troubu. V našem receptu používáme na pečení arašídový olej, který příjemně voní a chutná po burských oříšcích. Hojně ho využívá asijská kuchyně, protože snese velmi vysoké teploty, a...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč