0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Nejvíc Češi chválí kvalitu piva, nejhůř dopadly uzeniny

pivo
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:
Z průzkumu společnosti Incoma GfK vyplývá, že podle spotřebitelů stoupá kvalita nabízených potravin. Nejlepší kvality podle Čechů dosahuje pivo, chléb, sýry a minerální vody. Nejhorší je podle spotřebitelů kvalita levných uzenin a brambor.

Propadly levné uzeniny

S kvalitou nabízeného piva je velmi spokojeno 66 procent dotazovaných. Levné uzeniny jsou velmi dobré jen podle 16 procent kupujících. Druhé nejhorší hodnocení patří bramborám. Jako velmi dobrou jejich kvalitu označilo 22 procent lidí.

Kvalita nabízených potravin podle lidí stoupá

Spotřebitelské hodnocení kvality v roce 2009 dosáhlo v průměru za jeden výrobek ‚indexu kvality‘ 116,6. To je téměř devítinásobek indexu z roku 1988. Spotřebitelské hodnocení kvality závisí na subjektivních pocitech kupujících.

Lidé se rozhodují spíše podle kvality

Podle průzkumu se lidé při nákupu potravin rozhodují více podle kvality než podle ceny potravin. Kvalitu označila jako důležitější hledisko rovná polovina nakupujících, podle úrovně cen nakupuje 47 procent zákazníků.

Související články

Slovníček pivaře
  • Tipy a triky

Slovníček pivaře

Není pivo jako pivo, to ví každý pivař i nepivař. Víte, které je které a jak se mezi sebou liší?   ...
Vařte s pivem
  • Tipy a triky

Vařte s pivem

Nakypří, ochutí a dodá jídlu správný šmrnc....
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit