0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

NOVÉ VIDEO: Italové testují sušená rajčata

NOVÉ VIDEO: Italové testují sušená rajčata
sdílet:
Co si myslí rodilí Italové o sušených rajčatech v českých obchodech? Podívejte se na nové video.

V Italově spíži nikdy nechybí sklenička sušených rajčat. Je to pro ně srdeční záležitost, stejně jako pro nás kyselé okurky. Hodí se do pomazánek, salátů, sendvičů, zálivek, do těstovin a omáček i jako předkrm či chuťovka na party. Univerzální použití je předurčuje k čestnému místu i ve vaší kuchyni.

Jak nakupovat


Na co se při výběru zaměřit? Sušená rajčata naložená v oleji by neměla mít příliš slanou nebo octovou chuť. Neměla by však být ani nasládlá. Ve skleničce byste neměli najít nic atypického, jako je rozmarýn. Naopak česnek, kapary či bazalka jsou v pořádku. Rajčata by měla držet tvar a dužina by neměla být příliš tenká.

 

Tři Italové v akci


Sušená rajčata z běžné maloobchodní sítě testovali pro srpnový Apetit rodilí Italové Giuseppe ‚Pino‘ Baccarella, Ciro di Cicco a Gianfranco Coizza. Při slepé ochutnávce dostali na výběr z dvaceti pěti vzorků. Jak jim chutnaly? Podívejte se na nové video.

 

 

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

V čem se liší černá mrkev od oranžové a co si z ní uvařit?
  • Suroviny

V čem se liší černá mrkev od oranžové a co si z ní uvařit?

Na první pohled se může zdát, že černá mrkev je jen rozmar šlechtitelů zeleniny. Chutná téměř stejně jako ta oranžová, jen má možná o trochu zemitější chuť. Její největší výhodou je ale barva, která dokáže proměnit jídla v umělecký počin! ...
Škola vaření: chilli omáčka
  • Tipy a triky

Škola vaření: chilli omáčka

Tomu říkáme vášeň! Domácí chilli omáčka inspirovaná asijskou kuchyní vás roztetelí a dodá letnímu vaření říz.   ...

Obchod Apetit