0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Ochutnejte Evropu

Ochutnejte Evropu
sdílet:
Přikusovat ke koncertu Fun Lovin' Criminals francouzský sýr a popíjet holandské pivo? Proč ne! Dnes v centru Prahy odstartuje labužnická street party, která zaměstná všechny vaše smysly.  Až do soboty 7. března si můžete vychutnat neopakovatelný mix kultur a specialit ze všech koutů Evropy. Během festivalu Ochutnejte Evropu, která doprovodí Evropský summit regionů a měst, budete mít celou Evropu jako na dlani.

Během tří dnů můžete ochutnávat to nejlepší z kultury a tradic 43 evropských regionů. Ve spodní části Václavského náměstí, na pěší zóně Na Příkopě, v ulici 28. října a na Staroměstském náměstí vyroste více než 50 prezentačních míst, které představí výrobky a speciality typické pro dané oblasti.

„Ve stáncích se objeví například belgická piva, holandské sýry, francouzská vína, ale také vyhlášené pochoutky všech částí Prahy a regionů naší země. Snažili jsme se, aby nabídka byla co nejpestřejší, každý návštěvník si tak určitě přijde na své,“ upřesňuje Petr Benáčan, obchodní ředitel společnosti Taiko.

Své zastoupení zde kromě řady českých a slovenských měst a krajů budou mít například regiony z Moldávie, Maďarska, Francie, Slovinska, Řecka, Německa, Belgie, Nizozemska či Itálie. Vybrané speciality spolu s kulturní nabídkou zde budou prezentovat i některé pražské městské části. V každém stánku bude přítomný zástupce, od kterého se dozvíte o podrobných aktivitách daného kraje. K dispozici vám budou různé tiskové materiály a informace k atraktivním turistickým destinacím.

Hudební část festivalu, která též proběhne v dolní části Václavského náměstí, začne dnes odpoledne v 15.30. Na hlavním podiu se představí kapely Fun Lovin' Criminals (Velká Británie), Terrafolks (Slovinsko) či Kraak & Smaak (Holandsko). Českou republiku budou reprezentovat Iva Frühlingová a kapela Čechomor. Další dny si můžete přijít poslechnout Gipsy.cz, Sunset Blvd., Sifu Versus Dj Wxwork nebo The Hot Club of Dublin.

Vedlejší scéna v ulici Na Příkopě vás seznámí s lidovou tvorbou a folklorem – vystoupí tu regionální taneční soubory a hudebníci z různých koutů Evropy. Program na Staroměstském náměstí se naopak zaměří na prezentaci českých a moravských tradic, takže pokud jste letos nestihli žádnou zabijačku, určitě se stavte. Atmosféru lidových radovánek dokreslí cimbálové kapely, kejklíři, artisté na chůdách, i tanečníci. Program bude probíhat vždy od 10.00 do 22.00.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?
  • Jak na to

Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?

Stravujete se vegansky, ale nedokážete si představit snídani bez míchaných vajec? Ať už se snažíte omezovat příjem živočišných potravin nebo si jen chcete rozšířit jídelníček o nová jídla, tahle míchaná „vejce bez vajec“ prostě musíte...

Obchod Apetit