0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Ochutnejte slunné Středomoří v centru Prahy

Ochutnejte slunné Středomoří v centru Prahy
sdílet:
Začátek června bude v Praze patřit Festivalu středomořských chutí a vůní, který nabídne zajímavé gurmánské produkty, ochutnávky i hudební vystoupení. To vše zcela zdarma!

Festival s chutí Středomoří


Od čtvrtka 2. do neděle 5. června 2011 se bude konat Festival středomořských chutí a vůní. Najdete ho v Praze na náměstí Republiky. Akce pro gurmány proběhne letos již popáté, z minulých let ho můžete znát pod názvem Francouzský aperitiv. Po výhradně francouzských chutích z předchozích ročníků festivalu letos ochutnáte kuchyni středomořských států v celé její rozmanitosti. Vstup na festival je zdarma.

Apetit na Festivalu středomořských chutí a vůní nabídne kuchařky a skvělé dárky do kuchyně – grilovací kleště a čtyřdílnou sadu kuchyňského náčiní (více čtěte zde).

Středomořské speciality


Vydejte se na výlet za chutěmi a vůněmi Středozemí a odneste si kousek slunného jihu domů. V nabídce bude mnoho druhů vín, paštik, šunek, kvalitních sýrů, olivových olejů, mýdel z Provence… Svoji kuchyni a její speciality představí Francie, Itálie, Španělsko, Řecko a severní Afrika. Pravou italskou kuchyni představí rybí restaurace Aromi šéfkuchaře Riccarda Lucquea. Ochutnat můžete čerstvé italské těstoviny restaurace La Buvette.

Festival středomořských chutí a vůní doprovodí také živé jazzové koncerty, představení flamenca a další program typický pro kulturu středomořských zemí.

Festival středomořských chutí a vůní se letos přesune také do Brna, kde se bude konat od 22. do 25. června.

Více informací: www.stredomorsky-aperitiv.cz

Připravila Jana Kopřivová
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...

Obchod Apetit