0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Oslavy patrona kuchařů a cukrářů v Kladně

Oslavy patrona kuchařů a cukrářů v Kladně
sdílet:
V sobotu 7. srpna se Kladno už po třinácté zaplní bílými čepicemi, sjedou se sem totiž kuchaři a cukráři, aby oslavili svého patrona, svatého Vavřince.

Průvod půjde od kostela


Slavnostní průvod se sejde v 10 hodin a ponese sochu svatého Vavřince od kostela Nanebevzetí Panny Marie na náměstí Starosty Pavla, kde bude socha požehnána. Poté se celý průvod odebere od kostela k hlavnímu pódiu v Zádušní ulici. Místem konání akce je kladenský zámecký areál, Klub Stodola a okolí.


Bohatý program – spousta soutěží, a především ochutnávekKuchařské týmy se utkají v soutěži, kde mají za úkol uvařit jídlo, které nesmí stát více než osmdesát korun. Své zajímavosti představí gastronomické muzeum a slavnostní tabule Dr. Šmída, letos na téma Setkání včelařů na Kladně. Mnoho soutěží je určeno i pro návštěvníky, nezapomnělo se ani na děti, které se mohou naučit, jak míchat nealko koktejly nebo připravit palačinky.

Melounové vyřezávání
V rámci soutěže Fany Carving Cup – Vavřinecké melounování si můžete vyzkoušet svou zručnost a zkusit vyřezat zajímavý ornament. V restauraci U Zlatého selátka poměří síly borci v pojídání knedlíků.

Pokoří kuchaři rekord v největším masovém špízu?


Kuchaři ve spolupráci s městem Kladno, penzionem a restaurací U Pštrosa se pokusí překonat vlastní rekord Světového megašpízu z masa. Celé akci bude přihlížet velvyslanec Bolívarské republiky Venezuela Julian Hernandez.


Akci pořádá Asociace kuchařů a cukrářů ČR a Město Kladno 
pod záštitou primátora statutárního města Kladno Dana Jiránka. 
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Škola vaření: chilli omáčka
  • Tipy a triky

Škola vaření: chilli omáčka

Tomu říkáme vášeň! Domácí chilli omáčka inspirovaná asijskou kuchyní vás roztetelí a dodá letnímu vaření říz.   ...
Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět
  • Jak na to

Pochoutky, které by na zahradní party neměly chybět

Připravte pro hosty na zahradní party originální pochoutky, po kterých se budou moci utlouct. Vybrali jsme jich pro vás některé, se kterými nemůžete šlápnout vedle. Od drobných předkrmů pro první návštěvníky, přes hlavní chod...
Jak na konzervování ovoce a zeleniny?
  • Tipy a triky

Jak na konzervování ovoce a zeleniny?

Mohlo by se zdát, že domácí konzervování už patří minulosti. Nicméně naše babičky se na zimu vždy poctivě připravovaly a měly díky němu vystaráno. Tak proč to nezkusit také? Poradíme vám, jak vybrat správnou metodu pro různé druhy ovoce a...

Obchod Apetit