Otevřete si vlastní restauraci. Na jeden jediný den…

Otevřete si vlastní restauraci. Na jeden jediný den…
sdílet:
18. srpna budou opět ulice, byty a další místa patřit pop-up restauracím, které se na jediný den objeví a pak zase zmizí. Restaurant Day dává příležitost všem, kteří milují dobré jídlo, jsou kreativní a chtějí se o to podělit s ostatními.

Restaurant Day je koncept, který vznikl v Helsinkách. Vytváří prostor pro všechny, kdo si chtějí na jeden den vyzkoušet, jaké je mít svoji restauraci. Česká republika se k akci poprvé připojila letos 18. května, svá jídla nabídlo na dvacet pop-up restaurací (více o akci najdete na Facebooku). Příští celosvětový Restaurant Day je plánován na neděli 18. srpna, tak si tento termín vyznačte v kalendáři. Zažijete nečekané, ochutnáte nevídané…

Jak na to


Vlastní pop-up restauraci můžete mít i vy. Nepotřebujete na to žádná zvláštní povolení. Stačí si jen vymyslet, co chcete nabízet – zeleninové quiche ve stylu francouzského bistra, ovocné koláče podle receptu vaší maminky, nebo šestichodovou večeři u sebe v bytě? Je to jen na vás. Až si vše promyslíte a zvážíte své možnosti, registrujte svoji pop-up restauraci na oficiálních stránkách www.restaurantday.org. Pak už jen stačí šířit info o svém projektu mezi své přátele a známé, přátele přátel, rodinu… aby vaše jídlo přišlo ochutnat co nejvíc lidí.


Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit