0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Pojďme jíst lépe a ušetřit čas

Pojďme jíst lépe a ušetřit čas
sdílet:
Léto je v plném proudu. Chceme se dobře cítit i dobře vypadat. Záleží nám na tom, abychom jedli lépe a zdravěji. Tak co takhle dát si proteinový salát? Je to jídlo energeticky lehké a díky Albertu ho můžete mít vždy po ruce.

Kromě letní zeleniny typické pro naše pásmo lze kouzlit i se surovinami, které na své zahrádce nevypěstujete, ale v obchodech jsou již běžně k dostání. Nechte se inspirovat zahraniční kuchyní a zkuste řadu Fresh Bistro v nabídce prodejen Albert.

Například hummus. Jedná se o studený pokrm kašovité konzistence z rozmačkané uvařené cizrny smíchané s tahini (sezamovou pastou), olivovým olejem, citronovou šťávou, solí a česnekem. Může mít mnoho příchutí dle použitých dalších ingrediencí. Jde o pokrm oblíbený zejména v oblasti Blízkého východu. Cizrna, ze které se hummus tvoří, je bohatým zdrojem zdravých proteinů. Další chutnou luštěninou plnou bílkovin jsou třeba fazolky edamame.

Obě tyto ingredience naleznete v našich salátech v kombinaci s kuřetem a rajčatovým pestem, s paprikovou omáčkou a černou quinoou nebo s falafelem.

Důležité je používat potraviny, které se vyznačují nízkým obsahem cukrů. Patří mezi ně typické středomořské suroviny jako například superpotravina quinoa, která je ceněna právě díky svému nízkému glykemickému indexu a vysokému obsahu vlákniny. Kuskus znají všichni.

Ale už jste slyšeli o celozrnné černé rýži? Pěstuje se v Itálii v regionu Piemont. A obilovinu starověkého Říma špaldu jste již zkusili? Chutná lahodně po oříškách. Nebojte se používat bylinky nebo ořechy. Jakékoliv pesto z nich skvěle dochutí každý salát.

Albert Fresh Bistro, saláty, komerční prezentace, foto: archiv inzerentaV létě si chceme užívat dovolené, přátel, být s rodinou. Neplánujeme trávit dlouhý čas v kuchyni. Na to všechno jsme mysleli, když jsme pro vás v Albertu připravovali Fresh Bistro Středozemní saláty. Pokud nemáte čas si salát připravit sami, je mnoho jiných možností, jak tuto cestu ke zdravému tělu nevzdat. Dejte si některý z Proteinových nebo Středozemních salátů.

Albert. Záleží nám na tom, abyste jedli lépe a zdravěji!

Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

Komerční sdělení
Nadýchané, a přece udržitelné mlsání!
  • Lidé a jídlo

Nadýchané, a přece udržitelné mlsání!

Sladká, příjemně nadýchaná a křupavá svačinka, která se doslova rozpustí na jazyku a vy si ji nejlépe vychutnáte v kombinaci s oblíbenou kávou nebo čajem. Takové chvíle moc nestojí, o to důležitější a povznášející v životě jsou. Užijte si...
KVÍZ: Jak dobří jste v úpravě hovězího masa?
  • Kvízy

KVÍZ: Jak dobří jste v úpravě hovězího masa?

Chcete uvařit guláš nebo roštěnky k nedělnímu obědu? Tušíte, jestli se na vývar lépe hodí přední nebo zadní hovězí či které použít do rajské? S naším kvízem můžete zjistit, jak si s hovězím rozumíte. ...
Komerční sdělení
Léto, rodina, přátelé, skvělé pití a italská pohoda!

Léto, rodina, přátelé, skvělé pití a italská pohoda!

Aperitivo Italiano je chvíle vyhrazená rodině, přátelům a ochutnávání. Nesmí chybět tyčinky grissini, krekry, sušená rajčata, olivy a samozřejmě sklenička osvěžujícího aperitivu, který doladí party atmosféru a připraví chuťové buňky na...

Obchod Apetit